18 жовтня 2013

2020 рік

НОВИНИ.

 

В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2020 році експонуються виставки:   

 «Вічно живі герої Сосниччини», «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками»,  «Українській революції 1917-1921років – 100 років». На веб - сторінці архівного відділу веб – сайту Сосницької районної державної адміністрації – «75 років визволення України від фашистських загарбників», «Довженківськими стежками».

         Станом на 01.10.2020  проведено  5 засідань експертної комісії архівного  відділу  Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту  районної державної адміністрації, Змітнівської сільської ради, Спаської сільської ради, Сосницького районного суду, Сосницької районної державної адміністрації, відділу фінансів Сосницької районної державної адміністрації, Сосницької районної ради, Комунального некомерційного підприємства «Сосницька центральна районна лікарня» Сосницької районної ради, Управління соціального захисту населення Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті та схвалені номенклатури справ  Сосницької районної ради, Сосницької районної державної адміністрації, Архівного відділу Сосницької районної державної адміністрації, Бутівської, Шаболтасівської, Конятинської, Вільшанської, Змітнівської, Великоустівської, Козляницької, Кудрівської, Хлоп’яницької сільських рад.

 Проведені перевірки діловодства та архівної справи у 3 установах, організаціях району.

 

19.06.2020 р.

Зберігаємо безцінні джерела краю

 

 Славетна Чернігівська земля стала джерелом численних пам’яток історії та культури, творчого натхнення для цілої плеяди видатних наших земляків.

          Документальні скарби з історії українського народу зберігає Державний архів Чернігівської області – один з найбагатших за своїми інформаційними ресурсами архівів України. Адже саме тут зберігаються унікальні та безцінні джерела, починаючи з часів Чернігівського намісництва, документи місцевих органів влади та управління, матеріали про економічне, культурне та релігійне життя та побут населення і розвиток промислових та сільськогосподарських підприємств Чернігівщини – з початку ХІХ ст. до наших днів. Документи свідчать про важкі часи для нашого краю в роки Вітчизняної війни 1812 року, першої світової, громадянської та другої світової воєн  відбудови і в післявоєнний час.

         Такі ж цікаві і цінні документи, яких більше 26 тисяч одиниць зберігання, зберігає архівний відділ Сосницької районної державної адміністрації. Кожна одиниця зберігання акумулює в собі розвиток Сосницького району з післявоєнних часів ( 1943 р.) до нашого часу. Зібрані колекції документів особового походження: свідчення очевидців Голодомору 1932-1933 років, жителів району під час окупації в роки другої світової війни, учасників бойових дій та агітматеріали з виборів Президента України, Народних депутатів, депутатів місцевих рад. Є фонди, де зберігаються документи поета і письменника Миколи Адаменка,  колишнього редактора районної газети Наталії Решодько.

         Для зберігання документів ліквідованих установ створений і функціонує  районний трудовий архів. Тут зібрано більше 8000 одиниць зберігання близько 80 ліквідованих установ.

         Архівні документи  не просто лежать на полицях, а й активно використовуються. Тільки  за 6 місяців 2020 року архівним відділом видано більше 90 довідок, а районним трудовим архівом - більше 190 довідок. Експонуються виставки в архіві,  а 2019 році зроблена он-лайн виставка, яка експонується на веб-сторінці архівного відділу«75-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників. Безсмертний подвиг народу».

         Джерелами комплектування архівного відділу районної державної адміністрації є 46 підприємств, установ та організацій району. Це районна державна адміністрація з її структурними підрозділами, районна, селищна та сільські ради, управління Державної казначейської служби України у Сосницькому районі, гімназія, сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку, професійний аграрний ліцей, редакція газети «Вісті Сосниччини», райспоживспілка, комунальний заклад « Сосницький навчально-реабілітаційний центр» та інші. Вони формують Національний архівний фонд Сосницького району.

Зберігання цих документів та подальше передавання їх на постійне зберігання в державну архівну установу регламентуються нормативними актами. Це Закон України «Про Національний архівний фонд і архівні установи» . Перелік типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України, наказ №571/20884 від 17.04.2012.

Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, які затверджені та зареєстровані відповідно наказами

Міністерства юстиції України 18.06.2015  № 1000/5  та 22.06. 2015 
№ 736/27181 та багато інших, які можна знайти на сайті в розділі «нормативні документи» Державної архівної служби України.

 

Олександра АНДРЄЄВА, начальник архівного відділу Сосницької районної державної адміністрації.

 

01.01.2020 р.

В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2019 році експонуються виставки:   

 «Вічно живі герої Сосниччини», «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками»,  «Українській революції 1917-1921років – 100 років». На веб - сторінці архівного відділу веб – сайту Сосницької районної державної адміністрації – «75 років визволення України від фашистських загарбників»

         Станом на 01.01.2020  проведено  7 засідань експертної комісії архівного сектору Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду відділу культури, туризму та інформаційної діяльності районної державної адміністрації, Сосницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України, Сосницького районного суду, Сосницької районної державної адміністрації . Розглянуті та схвалені номенклатури справ відділу освіти, культури, молоді та спорту Сосницької селищної ради та Сосницької районної державної адміністрації, Сосницького районного суду.

            Проведені перевірки діловодства та архівної справи у 9 установах, організаціях району.

2019 р.

НОВИНИ.

В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2019 році експонуються виставки:   

 «Вічно живі герої Сосниччини», «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками», «Україна – то не звук і не просто слово, Україна – серця гук, солов’їна мова», «Українській революції 1917-1921років – 100 років».

         Станом на 01.07.2019   проведено  4 засідання експертної комісії архівного сектору Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду відділу культури, туризму та інформаційної діяльності районної державної адміністрації, Сосницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України, Сосницького районного суду . Розглянуті та схвалені номенклатури справ відділу освіти, культури, молоді та спорту Сосницької селищної ради та Сосницької районної державної адміністрації.

            Проведені перевірки діловодства та архівної справи у 2 установах, організаціях району.

 

НОВИНИ

В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2018 році експонуються виставки: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».

«Подвиг народу житиме вічно» , «Вічно живі герої Сосниччини», «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками», «Україна – то не звук і не просто слово, Україна – серця гук, солов’їна мова», «Українській революції 1917-1921років – 100 років».

         Станом на 01.01.2019   проведено  7 засідань експертної комісії архівного сектору Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Волинківської, Киріївської, Загребельської, Матвіївської та Чорнотицької, Пекарівської сільських рад, сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку, відділів фінансів, агропромислового розвитку районної державної адміністрації. Розглянуті та схвалені номенклатури справ п’яти установ.

            Проведені перевірки діловодства та архівної справи у 8 установах, організаціях району.

 

   НОВИНИ

В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2018 році експонуються виставки: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».

«Подвиг народу житиме вічно» , «Вічно живі герої Сосниччини», «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками», «Україна – то не звук і не просто слово, Україна – серця гук, солов’їна мова», «Українській революції 1917-1921років – 100 років».

         Станом на 01.07.2018   проведено  3 засідання експертної комісії архівного сектору Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Волинківської, Киріївської, Загребельської, Матвіївської та Чорнотицької сільських рад, Сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку. Розглянуті та схвалені номенклатури справ п’яти установ.

            Проведені перевірки діловодства та архівної справи у 3 установах, організаціях району.

 

НОВИНИ.

В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2017 році експонуються виставки: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг».

«Подвиг народу житиме вічно» , «Вічно живі герої Сосниччини», «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками», «Україна – то не звук і не просто слово, Україна – серця гук, солов’їна мова», «Українській революції 1917-1921років – 100 років».

         Станом на 01.01.2018   проведено  7 засідань експертної комісії архівного сектору Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Сосницької районної ради, відділу Держгеокадастру в Сосникому районі, Загребельської сільської ради, відділу агропромислового розвитку Сосницької районної державної адміністрації, управління Державної казначейської служби у Сосницькому районі та про схвалення положень про експертні комісії установ.

            Проведені перевірки діловодства та архівної справи у 8 установах, організаціях району.

 

                     НОВИНИ

В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2017 році експонуються виставки: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». «Подвиг народу житиме вічно» , «Вічно живі герої Сосниччини», «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками», «Україна – то не звук і не просто слово, Україна – серця гук, солов’їна мова».

Станом на 01.08.2017 проведено 5 засідань експертної комісії архівного сектору Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Сосницької районної ради, відділу Держгеокадастру в Сосникому районі, Загребельської сільської ради, відділу агропромислового розвитку Сосницької районної державної адміністрації.

Проводились перевірки діловодства та архівної справи в установах, організаціях.

НОВИНИ

В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2016 році експонуються виставки: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». «Подвиг народу житиме вічно» , «Вічно живі герої Сосниччини»- до 70 річниці Перемоги в Великій Вітчизняній війні, «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками», «Незалежній Україні – 25 років».

За 7 місяців 2016 року проведено 4 засідання експертної комісії архівного відділу Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Вільшанської, Чорнотицької, Киріївської, Матвіївської, Кудрівської, Шаболтасівської, Хлоп’яницької, Пекарівської, Козляницької сільських рад та Сосницької селищної ради, управління Пенсійного фонду України у Сосницькому районі, Сосницького районного суду, Сосницького районного управління юстиції.

Проводились перевірки діловодства та архівної справи в установах, організаціях.

 

НОВИНИ

В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2015 році експонуються виставки: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». «Подвиг народу житиме вічно», «Вічно живі герої Сосниччини» - до 70 річниці Перемоги в Великій Вітчизняній війні, «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками».

За 2016 рік проведено сім засідань експертної комісії архівного відділу Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Волинківської, Бутівської, Змітнівської, Кудрівської, Великоустівської, Конятинської сільських рад та сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Надія», с.Конятин, відділу статистики в Сосницькому районі, виборчих комісій.

Схвалені номенклатури справ Сосницької гімназії ім.О.П.Довженка, сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку, Сосницької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ степенів Чернігівської обласної ради, Сосницької районної профспілкової організації профспілки працівників культури України, Сосницької районної профспілкової організації профспілки працівників державних установ.

Проводились перевірки діловодства та архівної справи в установах, організаціях.
 

НОВИНИ

В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2015 році експонуються виставки: „Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг. «Подвиг народу житиме вічно», «Вічно живі герої Сосниччини» - до 70 річниці Перемоги в Великій Вітчизняній війні, «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками».

 

НОВИНИ

За 6 місяців 2015 року проведено чотири засідання експертної комісії архівного відділу Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Волинківської, Бутівської, Змітнівської, Кудрівської сільських рад та сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Надія», с.Конятин. Схвалені номенклатури справ Сосницької гімназії ім.О.П.Довженка, сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку, Сосницької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ степенів Чернігівської обласної ради, Сосницької районної профспілкової організації профспілки працівників культури України, Сосницької районної профспілкової організації профспілки працівників державних установ.
 

НОВИНИ

 

В приміщенні архівного відділу райдержадміністраці в 2014 році експонуються виставки:
«Подвиг народу житиме вічно» - до 69 річниці Перемоги в Великій Вітчизняній війні;
«23 річниця незалежності України»,
до 120 річниці з дня народження О.П.Довженка „Довженківськими стежками”,
„Партизани та підпільники Сосниччини”.
 

 

 

* _ * _ *

 

 

В приміщенні архівного відділу райдержадміністраці експонуються виставки:
- До 80 роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні «Голодомор 1932-1933 років».
- «Сосниця – минуле та сьогодення»
- «Подвиг народу житиме вічно».

 

 

Архівним відділом райдержадміністрації проведені перевірки стану діловодства та архівної справи за 9 місяців 2013року Бутівської, Лавської, Шаболтасівської та Загребельської сільських рад, Сосницької селищної ради, відділу статистики у Сосницькому районі, управління пенсійного фонду у Сосницькому районі. В жовтні-листопаді планується перевірки в Сосницькій спецшколі-інтернаті для глухих дітей та в професійному аграрному ліцеї.

Архівний відділ райдержадміністрації та районний трудовий архів надає методичну та практичну допомогу установам, організаціям, підприємствам району та громадянам з питань архівної справи та діловодства.

У вересні 2013 року видані нові Правила роботи архівних установ України, затверджені наказом Міністерства юстиції України 08.04.2013 № 656/5. Придбати книжку можна, звернувшись до видавництва „Інкунабула”, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, оф. 503, м. Київ, 03035, тел.2440616, моб.(098) 7171261.

У жовтні 2013 року проведена перевірка стану діловодства у Сосницькій спецшколі-інтернаті для глухих дітей.

24 грудня 2013 року всі архівісти України святкують ДЕНЬ АРХІВНИХ УСТАНОВ.

Вітаємо всіх працівників установ, підприємств та організацій району, які відповідають за діловодство та архівну справу з професійним святом. Успіхів Вам в роботі, оптимізму та злагоди в житті.