back

Гості в музеї О.П.Довженка

15 травня 2009

Нещодавно в районі, а саме в літературно-меморіальному музеї Олександра Довженка побувала делегація з Києва, очолювана першим заступником голови Секретаріату Президента України Олександром Шлапаком. Супроводжував високих гостей начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Сергій Мойсеєнко. Їх радо зустріли хлібом-сіллю гостинні сосничани, тимчасово виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Василь Колос та начальник відділу культури Людмила Плющ.

Делегація перебувала на Чернігівщині третій день. а мета у посадовців з столиці була одна: краще пізнати Україну. Бо, як розповіли гості, мало де вони не побували в світі, але приємно вражені і здивовані тим скарбом, що є на Чернігівщині. Вони вже змогли відвідати Чернігів, Козелець, Батурин, Короп, с. Вишеньки та Новгород – Сіверський. А після Сосниці гості планують побувати в Ніжині, Качанівці, Тростянці та відвідати Меморіальний комплекс пам’яті Героїв Крут.

Екскурсію по музею провела його директор Любов Наконечна. А опісля в саду Заслужений артист України Василь Баша залюбки майстерно показав виставу за твором О.П. Довженка, поставлену Заслуженим діячем мистецтв України, який є нині художнім керівником Київського театру опери , Богданом Струтинським. Він охоче поділився своїми враженнями від перебування на Довженківській землі, чарівному Придеснянському краї:

- Дуже тяжко взагалі щось казати. Почуття в повному розумінні переповнюють мене. Розумієте, є така річ, кажуть: людська уява набагато сильніша і більша за все, що ми бачимо по-справжньому. Та в даному випадку моя уява – менша в порівнянні з тим, що я побачив. і ця земля, і цей сад, ця погребня, криниця, з якої пив Олександр Петрович Довженко і люлька… усе це неймовірне враження справляє. Велика шана всім людям, що працюють в цій садибі. Мене вельми зворушило те тепло та доброта, з якими вони кажуть про генія українського народу Олександра Петровича Довженка. І чим буде довша пам’ять про нього, тим більше це свідчитиме про нездоланну силу нашого народу.

А з приводу ставлення до творчості Довженка актор і режисер сказав: «Ми були вільні у виборі матеріалу(мається на увазі вистави), але в мене ще з малечку відчуття України було саме через «Зачаровану Десну». У кожної людини є своя зачарована Десна в душі. У кожному з нас, якщо згадувати своє дитинство, живе той маленький Сашко. Довженко – це Україна, це ми, це наш народ!»