back

А Ви знаєте наскільки небезпечна наявність кишкових паличок у воді?

03 лютого 2021

А Ви знаєте наскільки небезпечно наявність кишкових паличок у воді?

E.coli одна із сотні штамів бактерії кишкової палички, вона є причиною десятків харчових хвороб, які передаються через воду. Хоча більшість штамів кишкової палички нешкідливі й живуть в кишечнику здорових людей і тварин, цей штам виробляє потужний токсин і може викликати важке захворювання. E.coli було вперше визнано як причину хвороби під час спалаху в 1982 році. З того часу, більшість інфекцій, як вважають, прийшли від їжі з яловичого фаршу. Тим не менш, деякі з них, передалися через воду.

Інформація про наслідки для здоров'я кишкової палички, і дій, які можна зробити, щоб захистити себе і свою сім'ю від цієї кишкової палички, наводиться нижче.

Що таке кишкова паличка і де вона береться?

Кишкова паличка є одним з видів фекальних коліформних бактерій, зазвичай зустрічаються в кишечнику тварин і людини. Наявність кишкової палички у воді є ознакою недавнього забруднення стічними водами або відходами тваринництва. Кишкова паличка походить від людських і тваринних відходів. Під час дощів, танення снігу або інших видів опадів, кишкова паличка може разом з потоком води потрапити в струмки, річки, озера, або ґрунтові води. Потім ці води можу бути використані як джерело питної води, а через недостатньо якісну очистку води на комунальних підприємствах, кишкова паличка разом з водою йде в будинки простих людей.

Які наслідки для здоров'я кишкової палички?

E.coli виробляє потужний токсин, що приводить до сильних спазмів у животі, іноді інфекція викликає криваві випорожнення. Слід зазначити, що ці симптоми є загальними для різних захворювань, і можуть бути викликані, не тільки через забруднення питної води.

Як довго тривають симптоми E.coli ?

Симптоми зазвичай з'являються в межах від 2 до 4 днів, але можуть тривати до 8 днів. Більшість людей одужує без антибіотиків або іншого специфічного лікування в 5-10 днів. Немає ніяких доказів, що антибіотики можуть поліпшити перебіг хвороби, і вважається, що лікування антибіотиками може тільки спровокувати ускладнення з нирками. У разі прояву вище перерахованих симптомів, обов'язково зверніться до Вашого лікаря. Зараження E.coli діагностується шляхом виявлення бактерій в стулі.

Є групи людей, які схильні до більшого ризику отримати будь-які з даних симптомів? Діти у віці до п'яти років, люди похилого віку, а також люди, чиє здоров'я ослаблене (тобто, люди, які мають довгострокові хвороби), піддаються більшому ризику важкої хвороби. Це люди, які схильні до більшого ризику робити? Чи є які-небудь додаткові запобіжні заходи, які вони повинні зробити? Люди, які більш схильні до ризику, повинні проконсультуватися зі своїм лікарем та дотримуватися інструкцій.

Наявність кишкових паличок в колодязі

Якщо у вас є власний колодязь, Ви повинні щорічно проводити аналіз води, щоб переконатися чи не перетнулися ґрунтові води Вашого колодязя з вигрібною ямою сусіда. Рекомендуємо звернутися в сертифіковану лабораторію, щоб отримати інструкцію, як правильно відібрати воду на аналіз.

Якщо тест на наявність кишкових паличок у воді буде позитивним, ні в якому разі не продовжуйте пити воду. Вам необхідно провести шокову дезінфекцію колодязя і води в ньому. Потім слід періодично перевіряти Вашу воду, щоб переконатися, що проблема не повториться. Якщо забруднення постійно повторюється, то ви повинні вивчити можливість буріння нової свердловини або встановити на місці колодязя дезінфікуючу систему.

Що можна зробити, щоб захистити себе від кишкової палички в питній воді?

Якщо Ваші тести виявилися позитивними на наявність кишкової палички у воді, є кілька кроків, які ви повинні прийняти:

Якщо ви використовуєте колодязну воду, необхідно провести шокову дезінфекцію стін колодязя і води в ньому. Якщо забруднення постійна проблема, ви повинні вивчити можливість буріння нової свердловини або встановити біля колодязя систему знезараження води, яка використовує як дезінфектант діоксид хлору або фільтр систему зворотного осмосу.

Міжнародний центр по контролю і профілактиці захворювань рекомендують:

Уникати вживання води з озер, річок і ставків.

Ретельно готуйте фарш.

Уникайте поширення шкідливих бактерій на вашій кухні.

Зберігайте сире м'ясо окремо від готових до вживання продуктів харчування.

Мийте руки й посуд гарячою водою з милом.

Ретельно мийте фрукти й овочі, особливо ті, які не будуть приготовлені.