back

Профілактика стоматологічних захворювань

15 жовтня 2020

 

Профілактика стоматологічних захворювань, як правило, включає в себе дві складові: щоденна гігієна ротової порожнини в домашніх умовах та регулярний медичний огляд у стоматологічному кабінеті.

Які методи підтримки правильної гігієни ротової порожнини?

Найнеобхідніша умова для здоров’я зубів та ясен – це підтримка правильної гігієни ротової порожнини. Здорові зуби – це не просто складова привабливої зовнішності та гарного самопочуття. Це ще й запорука повноцінного харчування і розбірливої мови. Від стану ротової порожнини багато в чому залежить здоров’я Вашого організму в цілому.

Щоденна профілактика, у тому числі правильне чищення зубів, дозволяє запобігти розвитку захворювань ротової порожнини, і ця процедура є менш болісною, дорогою та проблемною, ніж лікування уражень, які могли б бути зупинені на початковій стадії.

Між регулярними візитами до стоматолога кожен із нас має дотримуватися простих рекомендацій, що значно зменшують ризик розвитку карієсу, пародонтиту та інших захворювань ротової порожнини.

Як відбувається профілактика у дорослих?

Профілактика карієсу допомагає зберегти здоров’я зубів і ротової порожнини, а також закріпити лікування.

Напевно, кожен знає, що стреси, погана екологія і сучасний ритм життя послаблюють наш імунітет, що призводить до негативних наслідків не тільки зі здоров’ям, але і з зубами і яснами.

Як проходить профілактика у дітей?

Діти – це та категорія населення, яка більшою мірою схильна до захворювань ротової порожнини. Тому необхідно приділити увагу індивідуальній профілактиці карієсу, починаючи з раннього віку.

Правила профілактики

Існують певні правила профілактики карієсу, яких необхідно дотримуватися кожному пацієнту, який бажає зберегти свою ротову порожнину і зуби здоровими.

Обов’язково необхідно приділити увагу і збалансованому харчуванню, яке допоможе не тільки добре почуватися, правильно функціонувати організму, а й подбати про здоров’я Ваших зубів і ясен.

При дотриманні правил гігієни ротової порожнини рот виглядає здоровим, а подих – свіжий та приємний.

Необхiдно пам’ятати, що лiкування i профiлактика захворювань ясен найбiльш ефективнi на раннiх стадiях, при перших ознаках хвороби. Адже є ряд захворювань слизової оболонки порожнини рота, що протiкають поволi i не завдають болю або iнших неприємностей, але мають схильнiсть перероджуватися у злоякiснi пухлини. Своєчасне їх виявлення та лiкування допоможе зберегти не тiльки здоров’я, а й життя людини.

Необхідно з дитинства придiляти належну увагу гiгiєнi порожнини рота, правильно харчуватися, давати зубам жувальне навантаження, регулярно вiдвiдувати стоматолога – i Ви збережете свої зуби, а значить, забезпечите здоров’я всьому органiзму.