back

Безпечність м’яких іграшок

02 червня 2020

Сповнений найяскравіших вражень чарівний світ дитинства неможливий без м’яких іграшок. Вони радують дітей, допомагають їм розвиватись, фантазувати, просто відпочивати, а нам, дорослим, довше залишатись юними у серці. З цими пухнастими, усміхненими та добрими іграшками і справді хочеться мріяти, радіти життю, дарувати світу тільки ніжність та любов.

Шановні споживачі, пам’ятайте, неякісні іграшки можуть стати причиною травм і пошкоджень, отруєнь токсичними речовинами і виникнення алергії у дитини.

Запам’ятайте основні вимоги безпеки дитячих іграшок:

- Безпечний матеріал, з якого виготовлена іграшка і безпечне покриття. Наявність спеціального паспорта, в якому повинно бути вказано, що вона виготовлена з безпечного матеріалу, що не володіє алергенними і токсичними властивостями. Маленькі дітки досить часто облизують іграшки, тому фарба не повинна злазити.

- Відсутність неприємного різкого запаху. Ознакою ймовірної небезпеки є неприємний (хімічний) чи солодкий запах від іграшки, особливо якщо вона пофарбована у яскраві кольори.

- Міцність. Якщо шви у м’яких іграшок ось-ось розлізуться, а очка і носик ледь тримаються, купувати такий подарунок маленькому дитятку не варто, адже така іграшка може поранити дитину чи заподіяти шкоду. Так само як і іграшки, всередині яких містяться дрібні деталі (кульки, палички, тощо), котрі дитина може проковтнути чи вдавитися ними, засунути собі у вухо чи ніс. Тому не забувайте перевіряти надійність всіх кріплень і з’єднань.

- Безпечний колір. Дуже яскраве, ріжуче око забарвлення може робити негативний вплив на зір і нервово-психічний стан дитини.

- Безпечний звук. Уникайте іграшок з гучним, пронизливим і різким звуком, які можуть пошкодити слух дитини. Вибирайте іграшки, що видають спокійні і мелодійні звуки.

- Безпечна конструкція. Відсутність гострих країв і задирок, вузьких щілин і отворів, куди можна засунути пальці. Для найменших небезпеку можуть представляти іграшки з довгими шнурочками (більше 15 см).

- Безпечний розмір. І іграшка, і її складові частини повинні бути достатньо великими, щоб маленька дитина не проковтнула їх. Іграшка повинна бути середніх розмірів (приблизно від 10 до 40 см), щоб малюкові зручно було вільно взаємодіяти з нею. На іграшках зазвичай вказується, з якого віку вона рекомендується для дитини — якщо на ній міститься знак «від 3-х років», значить, вона може містити дрібні деталі. Отже не експериментуйте!

- Безпечна вага. Співвідношення ваги іграшки і дитини. Чи зможе дитина підняти іграшку? Чи не дуже вона важка для неї? Чи не нашкодить собі, якщо її упустить?

- Гарантія якості. Іграшки слід купувати в спеціалізованих магазинах - це і буде гарантією того, що всі необхідні вимоги дотримані. Під час купівлі товару, ви маєте право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продукції, а саме: (декларації) відповідності, які видає виробник дитячих іграшок, а також сертифікати якості і гігієни. В цих документах обов’язково повинні бути вказані час дії документа і номер партії продукції.

- Гігієнічність. Можливість мити і прати іграшку.

Отже, даруючи щастя, не забувайте про безпеку. Наші діти заслуговують найкращого!