back

Відпочили - не забудьте прибрати!

12 травня 2020

ВІДПОЧИЛИ - НЕ ЗАБУДЬТЕ ПРИБРАТИ!

     Весна – радість для людей, але горе для зон відпочинку. Вони просто потопають в тоннах сміття, найчастіше страждають ліси, парки та віддалені береги ставків. Коли сотні жителів міста вирушать з сім’ями та друзями на пікніки, зазвичай вони залишають після себе гори сміття. Серед відходів найчастіше зустрічається скло, пластик та поліетилен, які довго розкладаються у ґрунті та шкодять довкіллю.

     Спалювати залишене сміття теж не вихід, цей процес надзвичайно шкідливий як для навколишнього середовища, так і для здоров’я людини. У продуктах горіння містяться дуже небезпечні речовини – оксиди азоту, сірка, феноли, токсичні вуглеводи, канцерогенні діоксини, які можуть впливати на спадковість, не кажучи вже про сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.

     Спалювання пластикового сміття принесе більшої шкоди, ніж навіть просто залишений, викинутий чи розплавлений пластик. Відмовитися від використання такої тари неможливо. Люди використовують одноразовий посуд усюди, при цьому ніхто не задумується про шкоду, яку він несе. Діоксин через повітря всмоктується в землю, продукти та добре розчиняється в жирах. І знову потрапляє до організму людини. Отже, пластикову тару, поліетилен необхідно вивозити на сміттєзвалища і в жодному разі не спалювати.

      Тож досить труїти самих себе. Просимо кожного жителя не бути байдужим як до довкілля, так і до власного здоров'я. І пам’ятайте, щоразу, коли бачите спалювання листя, трави чи побутових відходів, терміново повідомляйте відповідні служби. Власне ж сміття викидайте в контейнери, урни, звідки їх заберуть спеціалізовані підприємства, або самостійно вивозьте сміття на облаштовані сміттєзвалища.

      Свята - не привід для засмічення природи і самовільної відміни карантинних заходів. Залишаймося здоровими на здоровій планеті!