back

Як захистити себе перед походом у магазин

23 квітня 2020

Як захистити себе перед походом у магазин?

      Одягати маску і рукавиці під час походу у магазин під час карантину має увійти у звичку. Однак важливо робити це правильно. Маска повинна повністю закривати і рот, і ніс. Немає змісту носити маску на підборідді чи закривати нею лише рот. Металеву пластину маски (якщо є така) треба затиснути на носі – тоді маска щільно прилягатиме і виконає функцію захисту.

     Якщо вам захотілося чхнути чи почесати ніс у магазині, в жодному разі не знімайте маску. Звичайно ж, уникайте доторків руками до обличчя.

     Не менш важливо вміти правильно зняти одноразові маски і рукавиці, щоб на ваші руки не потрапило усе, що ви назбирали на дверних ручках та полицях супермаркету. Медики рекомендують робити це таким чином: одноразову маску варто знімати за петлі, після чого одразу її утилізувати. Прати одноразові маски чи заморожувати їх у холодильнику не має змісту – це не продовжить терміну їхньої придатності.

    Знімати рукавички треба таким чином, щоб не торкатись до їхньої зовнішньої частини. Для цього треба вивертати рукавиці всередину.

    Обов’язково беріть на шопінг антисептик, щоб продезінфікувати руки після зняття рукавиць.

Як поводитися всередині?

      Головне правило безпечної поведінки – дотримуватись дистанції. Йдеться не лише про чергу до каси, але і про поведінку біля полиць. Якщо людина пройде близько повз вас – це не біда, але якщо ви будете поруч 15 хвилин вибирати гель для душу – це може мати наслідки.

      Намагайтесь максимально уникати користування готівкою, а після розрахунку карткою, продезінфікуйте свої руки, адже термінали у магазинах обробляють не так часто. За можливості краще користуватись безконтактною оплатою (PayPass).

Я приніс пакети з покупками додому. Що робити з ними далі?

      Як відомо, віруси можуть жити на різних поверхнях від кількох годин до кількох днів. Медики рекомендують викладати продукти з будь-якого упакування та зберігати їх у домашній попередньо продезінфікованій тарі (контейнерах, банках).

       Фрукти та овочі радять купляти фасованими у поліетиленових пакетах. Упаковку вдома можна зняти, викинути і бути впевненим, що на ваші яблука не чхнув інший відвідувач магазину

                             Я можу заразитися коронавірусом через їжу?

         Принаймні, поки що  не зафіксували таких випадків. Однак все одно варто дотримуватись правил гігієни під час поводження з продуктами.

        Овочі і фрукти після покупки необхідно ретельно вимити під проточною водою. Сире м'ясо треба різати на окремій дошці і окремим ножем. Готувати м’ясні продукти необхідно щонаймеше 30 хвилин при температурі не нижче 60 градусів.