back

Як на додачу до манікюру не отримати небезпечну хворобу

25 лютого 2020

Можливо, усі вже звикли до розмов про хвороби, епідемії, мікроби, віруси. Деякі сприймають подібну інформацію несерйозно – так, ніби це не має відношення ні до цієї людини, ні до її близьких чи рідних. Такі люди вважають, що можливість отримати гепатит С, туберкульоз, гепатит В, грибок чи ВІЛ-СНІД їх аж ніяк не стосується і, взагалі, є „далекою” проблемою.

Але кожен має цінувати життя, адже воно у нас одне, і треба дбати про здоров’я своє та своїх близьких. Тому, сучасній людині просто необхідно бути проінформованою про те, як застерегти себе під час відвідання косметичного салону.

Чи безпечно відвідувати салони краси? Чого слід боятися? Які засоби безпеки повинні застосовувати майстри салонів краси, щоб не інфікувати клієнта небезпечним вірусом? Що має право вимагати клієнт від майстра?

В наш час чимало перукарень та косметичних кабінетів, що надають свої послуги населенню, в т.ч. в орендованих приміщеннях, які не мають елементарних умов- проточної холодної та гарячої води, каналізації, стерилізаторів, необхідних дезінфекційних засобів тощо. За робочий день майстер може прийняти від кількох до кількох десятків клієнтів – людей      різного статусу та різних матеріальних статків. У салонах краси можна отримати мікротравми під час контакту (процедури) може як майстер, так і клієнт. Мова йдеться про манікюр, педикюр та послуги перукаря. Саме через ці, здавалося б, незначні подряпини чи ранки, в основному, можна підхопити небезпечну хворобу: тобто усі інфекції, що передаються через кров, основними з яких є ВІЛ-інфекція, гепатит В, гепатит С, через мікротравми шкіри-грибкові, шкірні та бактеріальні інфекції.

Жінкам та чоловікам, які йдуть у салон, абсолютно нема чого соромитися запитати про те, чим обробляються інструменти. Клієнт може розпитати, яким чином та якими засобами стерилізують інструменти у салоні, а також навіть попросити майстра перед початком роботи обробити інструментарій деззасобами.

Адже, справді, те, що на поличці біля майстра стоять дезінфекційні розчини, ще не означає, що він їх використовує. 

Усі розуміють, що є спеціалісти як відповідальні, так і, на жаль, „халатні”, що безвідповідально відносяться до обов’язку стерилізувати інструментарій, а від цього залежить здоров’я, та навіть життя клієнтів. 

Майстри не повинні ображатися на таке прохання клієнта. Багато людей не розуміють усієї небезпеки – думають, що це „десь далеко”. Біда зовсім поруч, тому що багато людей є носіями інфекцій або хворіють різними інфекційними хворобами та є багато тих, хто ще не знають про свою недугу.

Санітарні правила вимагають від салонів краси, перукарень та косметичних кабінетів стерилізувати всі інструменти.

Також, у перукарнях для кожного клієнта повинні використовуватись одноразові комірці, а не рушники багаторазового використання, навіть якщо їх випрали – використання останніх є порушенням, тому що цей комірець одягають на шию клієнта, що також захищає його від отримання подразнень на шкірі та усіляких інфекцій. Чисті рушники прийнятні лише для миття голови. Комірці ж після використання спалюють.

В салонах обов’язково перед процедурою майстер обробляє свої руки та руки клієнта антисептиком. Майстер повинен працювати в одноразових рукавичках. Одноразові інструменти мають відкриватися при вас.

У кожного майстра повинно бути мінімум два комплекти інструментів: після того, як клієнта обслужили, інструмент замочують у дезінфекційному розчині, потім промивають проточною водою і стерилізують. Новий клієнт сідає, і майстер користується уже попередньо обробленим іншим набором інструментів. 

Кожний салон та майстер обирає стерилізатор на свій розсуд, в основному, кварцовий. На цей стерилізатор у них повинен бути сертифікат, в якому вказується, що прилад є безпечним для життя та здоров’я людини. Також має бути висновок про придатність приладу та інструкція з експлуатації.

Ці документи клієнт може вимагати для того, щоб впевнитися, що він у безпеці, й спокійно отримати послугу.

Як би не там не було, манікюр/педикюр – це мікрооперація, тому слід бути обережними. У щоденному житті й так вистачає загроз та небезпек.

Якщо на флаконі написано “дезінфекційний розчин”, не варто вірити написаному. Там може бути розведений спирт, який не здатен знищити вірус! У перукарнях, салонах краси є професійні автоклави, але й це не гарантує безпеки, бо ця апаратура має свій термін придатності і також може зламатися.

Придбайте свій набір інструментів і вимагайте, щоб майстер працював у рукавичках. Звісно, якщо не хочете отримати у бонус до гарних нігтів небезпечну хворобу.