back

Операція "Первоцвіт"

24 лютого 2020

Операція «Первоцвіт»

За повідомленням Державної екологічної інспекції у Чернігівській області у весняно-літній період на території області проводиться  операція «Первоцвіт», з метою посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків. В ході операції перевіряється дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях зростання найбільших популяцій ранньоквітучих рослин на території області та здійснюються перевірки у місцях їх продажу. Під час проведення операції працюють оперативні рейдові групи, до складу яких входять державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, громадські інспектори з охорони довкілля, працівники Національної поліції та лісової охорони.

Нагадуємо та застерігаємо, що за збір, перевезення і торгівлю квітами, які цвітуть ранньою весною і занесені в Червону книгу України (наприклад, підсніжника білосніжного, підсніжника складчастого, білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, цибулі ведмежої (черемші), рябчика шахового) передбачена адміністративна відповідальність - штраф у розмірі від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Закликаємо усіх небайдужих до стану навколишнього природного середовища громадян  долучитись до операції «Первоцвіт», в тому числі не купувати букетів ранньоквітучих рослин, що занесені до Червоної книги України.

Відділ містобудування, архітектури, інфраструктури,

енергетики та захисту довкілля

райдержадміністрації