20 березня 2019

04.11.2020

 На базі уповноваженого органу з питань пробації  працює дистанційний пункт

02 листопада 2020 року працівники Сосницького районного сектору з питань пробації разом з головним спеціалістом Сосницького бюро правової допомоги Аллою Мірошниченко забезпечили роботу дистанційного пункту консультування для осіб, які перебувають на обліку уповноваженого органу з питань пробації.

За правовою допомогою звернулись чотири особи. Питання стосувались адміністративного, спадкового та цивільного права. Працівник системи безоплатної правової допомоги надала відповідні роз’яснення та звернула увагу на можливість отримання в подальшому безоплатної правової допомоги шляхом звернення до Сосницького бюро правової допомоги.

Під час роботи дистанційного пункту присутніх було проінформовано про можливість надання безоплатної вторинної правової допомоги категоріям громадян, що визначені законодавством та поширено інформаційні матеріали системи БПД із зазначенням контактних телефонів та адресою розміщення бюро (смт. Сосниця, вул. Троїцька,32 тел. 2-02-93).

Такі заходи у Сосницькому районному секторі організовуються на виконання Меморандуму про співпрацю між Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України, Державною установою «Центр пробації» та Координаційним центром з надання правової допомоги та проходять у перший понеділок кожного місяця з 10 год. до 12 год. згідно графіка.

Начальник Сосницького РС філії Центру пробації в Чернігівській області Ольга Циганок

08.10.2020

На базі Сосницького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області працював дистанційний пункт

05 жовтня 2020 року головний спеціаліст Сосницького бюро правової допомоги Алла Мірошниченко разом з начальником Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області  майором внутрішньої служби Ольгою Циганок забезпечили роботу дистанційного пункту консультування для осіб, які перебувають на обліку у Сосницькому районному секторі філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області.

За правовою допомогою звернулись три особи. Питання стосувались адміністративного права (порядок оскарження постанови працівників поліції) та цивільного права. Працівник системи безоплатної правової допомоги надала відповідні роз’яснення та звернула увагу на можливість отримання в подальшому безоплатної правової допомоги шляхом звернення до Сосницького бюро правової допомоги.

Під час роботи дистанційного пункту Алла Мірошниченко проінформувала присутніх про можливість надання безоплатної вторинної правової допомоги категоріям громадян, що визначені законодавством та поширила інформаційні матеріали системи БПД із зазначенням контактних телефонів та адресою розміщення бюро.

Захід відбувся на виконання Меморандуму про співпрацю між Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України, Державною установою «Центр пробації» та Координаційним центром з надання правової допомоги від 17.09.2018 №4.

          Нагадуємо, що фахова правова допомога надається Сосницьким  бюро правової допомоги з 9-00 год. до 18-00 год. з понеділка по п'ятницю за адресою: смт. Сосниця, вул. Троїцька,32 тел. 2-02-93 .

Також за правовою допомогою звертайтесь до Менського місцевого центру з надання БВПД з 8-00 год. до 17-00 год. за адресою: м. Мена, вул. С.Титаренка, буд.6А, тел.: (0244) 3-30-01.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Алла Мірошниченко, головний спеціаліст Сосницького бюро правової допомоги

 

05.10.2020

Участь у фестивалі

Провідний інспектор Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області  Вʹячеслав Труба взяв участь в «Осінній школі для модераторів Мережі DOCU/Клуб», яка тривала з 24-го по 30-те вересня 2020 року і проходила в пансіонаті «Лотос» (с. Коблево, Миколаївська область).

Теми, які були розглянуто учасниками заходу впродовж шести навчальних днів:

– Реформи. Підвищення рівня обізнаності відвідувачів кіноклубів щодо сутності реформ та підтримка їх впровадження через перегляд та обговорення документальних фільмів.

– Інструменти розвитку кіноклубів: фандрейзинг, онлайн та офлайн просування подій, залучення експертів, та налагодження партнерських зв’язків.

–  Модерація обговорення складних тем.

Особливу увагу приділено адвокації прав людини та розвитку громадського активізму. Адже аудиторія кіноклубів і є тією частиною суспільства, яка відстоює, або спроможна відстоювати ті права людини, які наразі потребують захисту. 

Під час «Осінньої школи»  учасників було ознайомлено з успішними кейсами проведення адвокаційних кампаній різної спрямованості та реалізованих на різних рівнях, від локального до всеукраїнського.

11.09.2020

В уповноваженому органі з питань пробації проведено консультування

07 вересня 2020 року на виконання Меморандуму про співпрацю та з метою розширення доступу до безоплатної правової допомоги особам, що перебувають на обліку в органах з питань пробації начальник Сосницького бюро правової допомоги Олена Прасол спільно із працівниками Сосницького районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області забезпечили роботу дистанційного пункту прийому громадян у приміщенні уповноваженого органу з питань пробації.

За правовою допомогою звернулися 3 особи, яких цікавили питання сімейного та спадкового права. Працівник бюро надала відповідні роз’яснення, окреслила можливі шляхи вирішення даних питань та звернула увагу на можливість отримання в подальшому безоплатної правової допомоги шляхом звернення до бюро правової допомоги.

По завершенню заходу працівник бюро розмістила в приміщенні сектору пробації інформаційні матеріали «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та буклети системи безоплатної правової допомоги з контактами бюро.

Консультування громадян здійснюється кожного першого понеділка місяця з 10-00 год. до 12-00 год. в приміщенні Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області.

Начальник Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області Ольга Циганок

31.08.2020

З нагоди Дня Незалежності України головам сільських рад вручено подяки

За плідну співпрацю, всебічну підтримку в реалізації завдань Державної установи «Центр пробації» з нагоди Дня Незалежності України нагороджено подяками ДУ «Центр пробації» голову Лавської сільської ради Пантелієнко Надію Федорівну та голову Вільшанської сільської ради Моїка Володимира Петровича.

Для підвищення ефективності роботи та  реалізації поставлених перед органом пробації завдань Сосницький  районний сектор філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області  тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування. Приємно, що громада з розумінням ставиться до проблем пробації, адже виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних злочинів, їх ресоціалізація – в першу чергу необхідні суспільству. 

Ольга Циганок,  начальник Сосницького РС філії Центру пробації в Чернігівській області      

29.05.2020

Досудова доповідь про обвинуваченого

Якщо людину звинувачено у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, за який нижня межа санкції не перевищує п’ять років позбавлення волі, суд постановляє ухвалу, якою доручає працівнику пробації скласти досудову доповідь.

Досудова доповідь — це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності. Вона  потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину.

Представник органу пробації за допомогою спеціальної методики проводить дослідження соціального оточення обвинуваченого, його психологічної характеристики аби з’ясувати обставини, що могли створити умови для вчинення злочину (так звані фактори ризику); з’ясовує кримінальну історію особи, її сімейний стан та відносини у сім’ї, житлові умови, дані про роботу, фінансове положення, спосіб проведення вільного часу, наявність алкогольної або наркотичної залежності, дані про фізичне та психічне здоров’я.

У поточному році працівниками Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області складено та направлено до суду 34 досудові доповіді, з яких 30 мали висновок про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження волі. Чотирьом особам, враховуючи оцінку ризику вчинення повторного кримінального правопорушення надано висновок про неможливість застосування щодо них соціально-виховних заходів без цілодобового нагляду та контролю в умовах ізоляції.

 Всі обвинувачені зʹявились за викликом до органу пробації та реалізували своє право на участь у підготовці досудової доповіді.

Хочу наголосити, що відмова від участі у складанні досудової доповіді є правом особи на будь-якому етапі її складання, але відмова не скасовує складання цього документу. Якщо обвинувачений не бажає надавати працівнику пробації інформацію про себе, то така інформація буде отримуватися з інших джерел. Відмовою у складанні досудової доповіді також може вважатися неприбуття за викликом до органу пробації без поважної на те причини.

Начальник Сосницького РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області

Ольга Циганок

30.04.2020

У Сосницькому районному секторі розпочато заходи, передбачені пробаційною програмою

На підставі частини 2 статті 76 Кримінального кодексу України, на особу звільнену від відбування покарання з випробуванням може бути покладений обов’язок виконання заходів, передбачених пробаційною програмою.

Пробаційна програма – це система занять, які проводяться за визначеним графіком і мають на меті корекцію поведінки, яка суперечить прийнятим у суспільстві нормам.

Завданням реалізації пробаційних програм є застосування комплексу заходів, необхідних для корекції соціальної поведінки суб′єктів пробації або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об′єктивно перевірити.

Програма спрямована на зміну поведінки особистості через усвідомлення нею проблеми, збільшення її вмотивованості до змін, розвиток обізнаності та відповідних навичок. Пробаційна програма може змінити життя засудженого на краще, якщо він не лише відвідає всі заняття, передбачені графіком, не порушуватиме вимоги і правила, а й виявлятиме власне бажання змінитися.

У Сосницькому районному секторі розпочато заходи, передбачені пробаційною програмою «Зміна прокримінального мислення» відносно одного засудженого. Проведено 8 занять із 10 запланованих. Через карантин заняття тимчасово припинені.  Але навіть на цьому етапі пробаційна програма дала позитивний результат, про що свідчать характеристики з місця проживання та навчання засудженого. Після карантину пробаційну програму буде завершено та складено висновок.

Начальник Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області

Ольга Циганок

05.03.2020

На базі Сосницького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області працював дистанційний пункт

02 березня 2020 року начальником та провідним інспектором Сосницького районного сектору філії ДУ “Центр пробації” в Чернігівській області спільно з головним спеціалістом Сосницького бюро правової допомоги  проведено  консультування з правових питань осіб, що перебувають на обліку в органі пробації.
          За правовою допомогою звернулись дві особи. Питання стосувались спадкового права та трудового права. Працівник системи безоплатної правової допомоги надала відповідні роз’яснення та звернула увагу на можливість отримання в подальшому безоплатної правової допомоги шляхом звернення до Сосницького бюро правової допомоги.

Під час роботи дистанційного пункту Алла Мірошниченко проінформувала присутніх про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!», «Доступна та якісна  правова допомога в Україні!» та поширила інформаційні матеріали, розроблені в межах даного проекту та системи безоплатної правової допомоги.

Провідний інспектор Сосницького районного сектору                     В’ячеслав Труба

28.02.2020

Підоблікові Сосницького районного сектору відвідали виставу

26 лютого особи молодіжного віку, які перебувають на обліку Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області, мали змогу переглянути пʹєсу «Вірю – не вірю, або Хвилини чекання». Цей похід для них організували працівники органу пробації.

 Постановку здійснювали актори Ніжинського академічного драматичного театру імені М. Коцюбинського.

Вистава викликала позитивну реакцію у глядачів та супроводжувалась бурхливими оплесками. Всі отримали справжню насолоду від професіоналізму та високої  майстерності артистів.

Проведення таких заходів допомагає організовувати дозвілля молоді, формує любов до театральної творчості та мистецтва.

Начальник Сосницького районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області Ольга Циганок

09.01.2020 р.

Підоблікові Сосницького районного сектору пройшли обстеження на ВІЛ-інфекцію

08 січня 2020 року працівники Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області спільно з медпрацівниками КНП «Сосницький районний центр первинної медико-санітарної допомоги ім. Б.Л. Смирнова» організували для засуджених  проходження обстеження на ВІЛ. За допомогою одноразового швидкого тесту обстеження проведено за короткий проміжок часу абсолютно безболісно.

Під час обстеження засудженим було наголошено, що тестування на ВІЛ має проходити кожна людина, котра піклується про власне здоров’я та в житті якої є статеві відносини. Адже понад 66% усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів. Відтак у зоні ризику – будь-яка статево активна людина. Люди, які не знають про свій ВІЛ-позитивний статус, ризикують своїм здоров’ям та життям, а також передають вірус своїм партнерам та близьким.

За даними Об'єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч - досі не знають про свою хворобу. Але, якщо ВІЛ-інфекцію діагностувати вчасно, можна оперативно розпочати антиретровірусну терапію  і надати необхідне лікування пацієнту, а відтак гарантувати людині якісне та повноцінне життя. 

 

Начальник Сосницького РС філії Центру пробації
  в Чернігівській області Ольга Циганок
 

 

11.11.2019 р.

Сосницький районний сектор долучився до написання всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

9 листопада відзначається День української писемності. Цьогоріч у переддень  свята Українське радіо провело щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності».

Працівники Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області взяли участь в акції та залучили до написання диктанту засуджених осіб молодіжного віку, які перебувають на обліку в органі пробації.

Було приємно спостерігати, як відповідально поставились до написання диктанту підоблікові. Хлопці уважно слухали, писали старанно, розбірливо.

По радіо звучав голос українського педагога, лінгвіста Олександра Авраменка. Текст диктувався виразно, відповідно до норм літературної мови, з правильним інтонуванням звукового потоку, у такому темпі, що всі учасники встигали вільно його записувати. Та й сам текст був доволі цікавим: про історію української писемності.

По закінченню диктанту роботи всіх учасників було сфотографовано та направлено на електронну адресу Українського радіо.

Участь у подібних акціях спонукає поглиблювати свої знання, любити та поважати українську мову.  Адже знання рідної мови свідчить про високоосвіченість, духовність, культурність людини.

 

Начальник Сосницького РС філії Центру пробації  в Чернігівській області Ольга Циганок
 

11.10.2019 року

Робота дистанційного пункту "Центру пробації"

07 жовтня 2019 року головний спеціаліст Сосницького бюро правової допомоги Алла Мірошниченко разом з провідним інспектором Сосницького районного сектору з питань пробації В’ячеславом Трубою забезпечили роботу дистанційного пункту в Сосницькому районному секторі філії державної установи «Центр пробації» у Чернігівській області.

За правовою допомогою звернулисьдві особи. Питання стосувались спадкового права та цивільного права. Працівник системи безоплатної правової допомоги надала відповідні роз’яснення та звернулаувагу на можливістьотримання в подальшомубезоплатноїправовоїдопомоги шляхом звернення до Сосницького бюро правовоїдопомоги.

Під час роботи дистанційного пункту Алла Мірошниченко проінформувала присутніх про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!», «Доступна та якісна  правова допомога в Україні!» та поширила інформаційні матеріали, розроблені в межах даного проекту та системи безоплатної правової допомоги.

Захід відбувся на виконання Меморандуму про співпрацю між Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України, Державною установою «Центр пробації» та Координаційним центром з надання правової допомоги від 17.09.2018 №4.

Провідний інспектор Сосницького

РС філії ДУ «Центр пробації»

в Чернігівській області                                                                     В.А. Труба

 

 

07.10.2019 року

Допомога засудженим у працевлаштуванні.

 

02.10.2019 року начальником Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області Ольгою Циганок проведено робочу зустріч з директором ПП «Перлина Полісся» Дмитром Єсипенком. В ході зустрічі було вирішене питання щодо працевлаштування засудженої, яка у даний час відбуває покарання у Державній установі «Кам'янська виправна колонія (№34)». Таким чином, після звільнення з місця позбавлення волі жінка матиме змогу працевлаштуватись на посаду кухонного працівника ресторану.

Адаптація в суспільстві особи, яка звільнилась з місць позбавлення волі–  це запорука безпеки суспільства. На сьогодні великою проблемою для засуджених є безробіття. А труднощі у відновленні свого соціального статусу та поверненні до нормальних умов життя призводять до того, що особи, які звільнилися з установ виконання покарань, повертаються на кримінальний шлях, через що підвищується рівень рецидиву злочинів. 

Тільки спільна праця із застосуванням соціальної реабілітації і людське ставлення надасть можливість мотивувати засуджених на законослухняний спосіб життя та допоможе їм подолати негативні прояви поведінки.

Начальник Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області майор внутрішньої служби Ольга Циганок.

 

27.09.2019 р.

Співпраця Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області з органами місцевого самоврядування

         У поточному році органами місцевого самоврядування Сосницького району (Лавська та Вільшанська сільські ради) були затверджені дві цільові програми підтримки діяльності Сосницького районного сектору філії ДУ «Центру пробації» в Чернігівській області на 2019-2020 роки.

Метою цих програм є підвищення ефективності роботи органу пробації у забезпеченні безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених,

 сприяння їх ресоціалізації та соціальній адаптації у суспільстві, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Окрім того, відповідно до затверджених цільових програм, передбачено видатки на придбання канцтоварів, меблів для забезпечення належних умов праці персоналу органу пробації.

Загальна сума затверджених цільових програм складає 12 тис. гривень, з яких у 2019 році перераховано 11,5 тис. гривень.

Поширення досвіду розробки цільових програм, спрямованих на поліпшення роботи з суб’єктами пробації на рівні громад, передбачено Рамковою моделлю Паспорту реформи пенітенціарної системи та пробації, затвердженого рішенням колегії Міністерства юстиції України від 29.03.2018 року.

Реалізація поставлених перед органами пробації завдань щодо протидій злочинності можлива лише за умови тісного та ефективного співробітництва з іншими органами влади та органами місцевого самоврядування.

 

Начальник Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області майор внутрішньої служби Ольга Циганок

 

01.07.2019 р.

           У Сосниці забезпечено роботу дистанційного пункту

01 липня 2019 року начальником та провідним інспектором Сосницького районного сектору філії Центру пробації в Чернігівській області разом з головниим спеціалістом Сосницького бюро правової допомоги Аллою Мірошниченко забезпечено роботу дистанційного пункту в Сосницькому районному секторі філії державної установи «Центр пробації» у Чернігівській області.

За правовою допомогою звернулись три особи. Питання стосувались спадкового права та цивільного права. Працівник системи безоплатної правової допомоги надала відповідні роз’яснення та звернула увагу на можливість отримання в подальшому безоплатної правової допомоги шляхом звернення до Сосницького бюро правової допомоги.

Під час роботи дистанційного пункту присутні були проінформовані про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!», «Доступна та якісна  правова допомога в Україні!» та отримали  інформаційні матеріали, розроблені в межах даного проекту та системи безоплатної правової допомоги.

 

         

 

Начальник Сосницького районного сектору філії Центру пробації

в Чернігівській області   Ольга Циганок

 

10.05.2019 р.

На базі Сосницького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області працював дистанційний пункт

6 травня 2019 року начальник Сосницького РС філії ДУ "Центр пробації" в Чернігівській області Ольга Циганок разом з головним спеціалістом Сосницького бюро правової допомоги Аллою Мірошниченко забезпечила роботу дистанційного пункту консультування для осіб, які перебувають на обліку в підрозділі пробації.
За правовою допомогою звернулись три особи. Питання стосувались адміністративного права (порядок оскарження постанови працівників поліції) та цивільного права. Працівник системи безоплатної правової допомоги надала відповідні роз’яснення та звернула увагу на можливість отримання в подальшому безоплатної правової допомоги шляхом звернення до Сосницького бюро правової допомоги.

Під час роботи дистанційного пункту Алла Мірошниченко проінформувала присутніх про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!», «Доступна та якісна правова допомога в Україні!» та поширила інформаційні матеріали, розроблені в межах даного проекту та системи безоплатної правової допомоги.
Захід відбувся на виконання Меморандуму про співпрацю між Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України, Державною установою «Центр пробації» та Координаційним центром з надання правової допомоги від 17.09.2018 №4.

Начальник Сосницького РС філії ДУ "Центр пробації"

в Чернігівській області Ольга Циганок

23.04.2019 р.

Між Сосницьким районним сектором з питань пробації та Сосницьким районним відділом державної виконавчої служби налагоджено тісну співпрацю. Не рідко бувають випадки, коли особи, які перебувають на обліку органу пробації, мають заборгованості за виконавчими листами. Крім того, постанови про притягнення до адміністративної відповідальності щодо засуджених органи національної поліції та суди передають на виконання до державної виконавчої служби. Саме для того, щоб своєчасно реагувати на вчинені клієнтами пробації правопорушення та проводити з ними профілактичну роботу і необхідна взаємодія та обмін інформацією між службами.  23 квітня 2019 року проведено робочу зустріч за участю начальника Сосницького районного сектору з питань пробації Ольги Циганок, головного державного виконавця Надії Пасічник та головного спеціаліста Сосницького районного відділу ДВС Людмили Єсипенко.На зустрічі обговорені  питання, що стосуються належного виконання постанов суду про застосування до боржників суспільно корисних робіт. А також визначені механізми подальшої взаємодії та співпраці, серед яких виокремлено ефективність таких інструментів співпраці як, узгодження спільних дій, участь у спільних нарадах з проблемних питань, надання взаємної методичної та консультаційної допомоги.

 

19.03.2019 р.

Співпраця Сосницького РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області та Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості в системі пенітенціарної пробації

        Зі створенням пенітенціарної пробації працівники уповноважених органів пробації здійснюють не лише нагляд за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням або обмеженням волі, а й сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяють в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб. Тобто створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб. Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з рядом проблем, які самотужки вирішити не просто. Так до Сосницького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області протягом 2018 – 2019 років надійшли 3 повідомлення-запити з установ виконання покарань відносно осіб, які готуються до звільнення, щодо можливості їх працевлаштування та проживання на території Сосницького району. Один з таких запитів стосувався громадянки К., мешканки смт. Сосниця. Орган пробації надсилав відповідні запити до Сосницької селищної ради та Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, на які надійшли позитивні відповіді.  Нещодавно працівниками Сосницького районного сектору з питань пробації було відвідано громадянку  К. за місцем проживання та виявлено, що після звільнення з місць позбавлення волі до служби зайнятості вона не зверталась. З громадянкою К. було проведено профілактичну бесіду та проінформовано, який пакет документів необхідно мати при зверненні до центру зайнятості.

     19.03.2019 року начальником Сосницького районного сектору з питань пробації Ольгою Циганок було організовано  зустріч громадянки К. з працівниками служби зайнятості для вирішення питання надання допомоги у працевлаштуванні.

       Директор Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Світлана Римар проінформувала колишню засуджену про послуги, які  надає служба зайнятості, зокрема послуги з професійної консультації та професійного відбору, професійного навчання за сприянням служби зайнятості та подальшого працевлаштування, ознайомила громадянку К. із станом ринку праці в Сосницькому районі. Громадянку К. було поставлено на облік в центр зайнятості та надано статус безробітньої.

        Адаптація в суспільстві особи, яка звільнилась з місць позбавлення волі, - це запорука безпеки суспільства. Тільки спільна праця із застосуванням соціальної реабілітації і людське ставлення до засуджених надасть можливість мотивувати засуджених на законослухняний спосіб життя та допоможе їм подолати негативні прояви поведінки.

 

 

 Сосницьке РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області