04 лютого 2019

2021 рік

2020 рік

04.01.2021 р.

Забезпечено діяльність ДПС у форматі єдиної юридичної особи

З 1 січня 2021 року територіальні органи ДПС, утворені як її відокремлені підрозділи, розпочинають здійснення повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються як юридичні особи. Відповідний наказ підписано сьогодні, 24 грудня 2020 року, Головою ДПС Олексієм Любченком.

«Зроблено заключний крок щодо забезпечення функціонування ДПС у форматі єдиної юридичної особи. Виконано одну з пріоритетних задач, яка була визначена для ДПС низкою рішень Уряду та структурним маяком Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ. З 1 січня наступного року ДПС починає функціонувати як єдина юридична особа», - зазначив Голова ДПС Олексій Любченко.

Тепер Державна податкова служба буде функціонувати як єдина юридична особа, що складається з центрального апарату та територіальних органів, утворених як її відокремлені підрозділи (без статусу юридичних осіб).

Такі зміни сприятимуть посиленню інституційної спроможності ДПС, уникненню дублювання функцій і процедур в ДПС, забезпеченню відкритості та прозорості діяльності Служби, мінімізації корупції, покращенню надання послуг платникам податків.

Нагадаємо, що на виконання Указу Президента України від 08 листопада 2019 року № 837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» Кабінетом Міністрів України 30 вересня 2020 року прийнято постанову № 893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби», відповідно до якої було прийнято рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів ДПС та надано завдання ДПС щодо створення її територіальних органів як відокремлених підрозділів Служби.

     Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

РРО не застосовується при розрахунках за послуги із використанням

платіжних систем – пояснюють в ДПС

Реєстратори розрахункових операцій не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Це передбачено Законом України від 1 грудня 2020 року № 1017-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

Якщо споживачі, використовуючи мережу Інтернет, замовляють послуги і розрахунки за них здійснюють виключно із застосуванням електронного платіжного засобу та платіжних систем (LiqPay, Portmone, EasyPay, PayPong, Ipay.ua, City24, Приват24 тощо), такі операції здійснюються без застосування РРО надавачем послуги.

            Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».


                                                                                                                             Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

28.12.2020 р.

Податкові аудитори пояснюють: як не потрапити у податкові ризики

Враховуючи карантинні обмеження та мораторій на певні види перевірок, протягом поточного року фахівці управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проводили фактичні перевірки у частині обігу підакцизної групи товарів, документальні перевірки з підстав декларування від’ємного значення/відшкодування податку на додану вартість та перевірки з підстав припинення (ліквідації) суб’єктів господарювання.

Протягом 11 місяців було проведено 442 фактичні та 554 документальні перевірки, результати яких узгоджено (у тому числі планових перевірок - 11, позапланових - 52, перевірок юридичних осіб у частині ПДФО, військового збору, єдиного внеску - 105, перевірок фізичних осіб (самозайнятих осіб, громадян) – 386).

За результатами перевірок суб’єктів господарювання, які порушили вимоги податкового законодавства, встановлено заниження грошових зобов’язань на суму 50,3 млн гривень. З цієї суми протягом 2020 року сплачено податків до бюджетів усіх рівнів 26,2 млн гривень.

Крім того, за результатами перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток (збитки) на 3 млн грн, що упередило несплату податку у майбутньому на 0,5 млн грн, зменшено суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету на 3,6 млн грн, зменшено від’ємне значення з ПДВ на 7,4 млн гривень.

Як саме проводиться відбір платників податків для проведення документальних перевірок пояснили фахівці.  Отже, відбір здійснюється за наявними податковими ризиками недоплати сум податків, зборів, які визначаються системою ризикоорієнтовного відбору та іншою податковою інформацією ДПС України.

Згідно даної системи визначено 29 податкових ризиків високого ступеня, 30 ризиків середнього ступеня та 9 ризиків незначного ступеня. Можна виділити основні групи податкових ризиків згідно системи ризикоорієнтовного відбору:

- неадекватність декларування податку на прибуток або ПДВ (коли доходи, обсяги постачання зростають, а суми задекларованих податків не збільшуються) та їх розмір суттєво менший ніж у середньому по галузі,

- наявність взаємовідносин із ризиковими суб’єктами господарювання (які перебувають у розшуку, по яких наявні кримінальні провадження пов’язані із ухиленням від сплати податків, мають ознаки фіктивності та нереальної господарської діяльності),

- значний розмір інших витрат, перевищення операційних витрат над собівартістю, значні суми дебіторської та кредиторської заборгованості, та їх зростання, тощо.

Тож Головне управління ДПС у Чернігівській області закликає платників податків при декларуванні за підсумками IV кварталу та 2020 року виважено віднестись до складання податкової звітності з ПДВ та податку на прибуток та визначення сум податкових зобов’язань з метою зменшення кількості податкових ризиків та ймовірності відбору до проведення документальних перевірок у 2021 році.

     Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

Які податки наповнюють місцеві бюджети Чернігівщини

У Головному управлінні ДПС в Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області у січні-листопаді 2020 року надійшло 5,7 млрд грн від сплати податків і зборів.

Найбільшу частку у загальній сумі – понад 63 відс. - займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло майже 3,6 млрд грн, з них до обласного бюджету спрямовано понад 719 млн гривень.

Податку на майно (за земельні ділянки, житлову та нежитлову нерухомість, а також автомобілі преміям-класу) сплачено 857 млн грн (15 відс. доходів бюджетів територіальних громад). Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло понад 797 млн грн (14 відс. загальної суми).

Частина решти податків і зборів у загальній сумі становить 7,9 відс. обсягу надходжень: податку на прибуток сплачено 75,7 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 155,7 млн грн, акцизного податку від реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального – 174,6 млн грн, плати за ліцензії на виробництво та продаж підакцизних товарів – 17,5 млн грн, екологічного податку – 17,3 млн гривень. 

Понад четвертину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечили установи сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (25,6 відс. загальної суми або 1,4 млрд грн). Також у значних розмірах сплачено податки представниками галузі сільського господарства (20,6 відс. або 1,1 млрд грн) та промисловості (14,2 відс. або 807 млн грн). Від громадян надійшло 837,6 млн грн податків з підприємницької діяльності та плати за майно (14,7 відс. загальної суми).

Суб’єктами господарювання, що працюють у сфері торгівлі та громадського харчування, сплачено 433,6 млн грн (7,6 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – 316,5 млн грн (5,6 відс.), галузі лісового господарства – 173,7 млн грн (3 відс.), будівництва – 83 млн грн (1,5 відс.).

     Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Податкова служба запускає свій Telegram-канал

Державна податкова служба України запускає свій Telegram-канал.

Про податки і не тільки – відтепер у більш зручному та мобільному форматі.  

Що ж цікавого запропонуємо ми? Це­ – ексклюзивні матеріали, інфографіки, все про сервіси податкової, анонси, роз’яснення та коментарі фахівців.

Підписуйся на Telegram-канал Державної податкової служби України  https://t.me/tax_gov_ua.

2019 рік