04 грудня 2018

10.12.2020

                           Служба зайнятості – інвалідам

    В Україні, як і в усьому світі, проблема інтеграції інвалідів у суспільство є однією з найактуальніших соціальних проблем. Найбільш гідним способом забезпечення соціальної рівності цієї категорії громадян є надання можливості самореалізації та досягнення ними економічної незалежності. Тому соціальна реабілітація інвалідів має за мету, перш за все, забезпечення зайнятості цієї категорії громадян.
     Сосницькою районною філією Чернігівського обласного центру зайнятості приділяється особлива увага та впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування інвалідів. Сьогодні у філії на обліку перебуває 10 інвалідів. Всього протягом  2020 року перебувало на обліку та отримували послуги 31 особа з інвалідністю.

     Вибір послуг, які надає служба зайнятості особам з інвалідністю, у кожному конкретному випадку залежить від мети звернення громадянина до служби зайнятості (отримання інформації щодо працевлаштування на спеціальні робочі місця, отримання навичок для самостійного пошуку роботи, допомоги у започаткуванні власної справи, у виборі підходящої професії тощо) та його бажання отримати ту або іншу послугу.
     Особи з інвалідністю мають вільний доступ до усіх джерел інформації служби зайнятості, для них створений інформаційний куточок.
     У центрі зайнятості особи з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою спеціаліста підібрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та профнавчання, ознайомитися із вакансіями для інвалідів, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію (з урахуванням медичних показань, програми реабілітації, особистих нахилів та здібностей).
     За сприяння Сосницької районної філії Чернігівського ОЦЗ протягом 2020 року було працевлаштовано 8 осіб з інвалідністю.

     Оскільки для інвалідів сфера професійного вибору обмежена, вони більше, ніж здорові громадяни, потребують підтримки в пошуку роботи та професійної орієнтації. Професійна орієнтація сприяє особам з обмеженими можливостями у виборі, або зміні професії, виду трудової діяльності відповідно до стану здоров’я, нахилів, здібностей, освітнього рівня, інтересів, бажань. При вдалому виборі професії, спеціальності людина зможе реалізувати себе в праці, розвинути власний творчий потенціал, підвищити професійно-кваліфікаційний рівень. Службою зайнятості розроблена та впроваджена «Комплексна програма семінарів-тренінгів для безробітних громадян щодо підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці та мотивації до легальної зайнятості».

       Особам з особливими потребами надаються індивідуальні консультації, спрямовані на підвищення поінформованості щодо їхнього соціального захисту та впевненості у власних силах.

     Для осіб з інвалідністю мати роботу – це можливість підвищити соціальний статус, свою значимість, поліпшити добробут. 

 

26.10.2020

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

Майже 8 тисяч безробітних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятості протягом січня-вересня 2020 року, що на 6% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

Протягом січня-вересня 2020 року в базі вакансій обласної служби зайнятості найбільше пропозицій роботи було в сільському, лісовому та рибному господарствах, переробній промисловості, сферах торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, освіті та державному управлінні й обороні.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткуванняце водії автотранспортних засобів, трактористи, токарі, оператори котельні. Також затребувані працівники сфери торгівлі та послуг – кухарі, продавці, офіціанти, бармени, охоронники. Великим попитом у роботодавців користуються й кваліфіковані робітники з інструментом. Йдеться про слюсарів-ремонтників, швачок, електромонтерів, верстатників деревообробних верстатів, електрогазозварників, малярів, робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків.

У сільськогосподарському секторі потрібні робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, тваринники, робітники на лісогосподарських роботах, робітники фермерського господарства, лісоруби, доярі, оператори машинного доїння.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники, сторожі, комірники, робітники з благоустрою, вагарі.

«Загалом протягом січня – вересня 2020 року роботодавці Чернігівщини подали до служби зайнятості 16,7 тис. вакансій, на третину менше, ніж за цей період торік. Сталося це внаслідок призупинення діяльності низки підприємств через запровадження в країні карантину, - сказала директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. – Станом на 1 жовтня 2020 року в базі даних служби зайнятості налічувалось 1367 вакансій».

 

07.05.2020 року

Лідія Падалка: Роботодавці можуть отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину

Запобігти банкрутству суб’єктів малого та середнього бізнесу та зберегти робочі місця має на меті держава, впровадивши механізм фінансової підтримки роботодавців, які скоротили чи припинили діяльність в умовах карантину. Так, сьогодні вони можуть отримати допомогу по частковому безробіттю, порядок надання якої набув чинності 28 квітня поточного року. Про це наша розмова з директоркою обласного центру зайнятості Лідією Падалкою.

 • Лідіє Василівно, перш за все, - хто має право на отримання допомоги по частковому безробіттю?
 • Допомогу по частковому безробіттю можуть отримати роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього бізнесу, які зупинили або ж скоротили діяльність через карантин; протягом 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, сплачували єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до служби зайнятості.
 • І ці кошти підуть на виплати працівникам, відправленим у вимушені відпустки?
 • Допомогу виплатять застрахованим особам, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу в зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності на період карантину. Не мають право на допомогу по частковому безробіттю працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом.
 • У якому розмірі виплачуватиметься допомога по частковому безробіттю?
 • Допомога надається за кожну годину втраченого робочого часу з розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу) та не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом (4 723 грн).
 • Протягом якого періоду можна розраховувати на виплати?
 • Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється роботодавцем з першого дня скорочення тривалості їх робочого часу в межах строку зупинення (скорочення) діяльності, але не більше 30 календарних днів після завершення карантину.
 • Хотілося б більш детально про те, коли і куди роботодавець має звернутися за допомогою по частковому безробіттю?
 • Аби отримати допомогу роботодавець упродовж 30 днів з дня зупинки/скорочення діяльності має звернутися до центру зайнятості/філії за місцем реєстрації його як платника ЄСВ та подати відповідний пакет документів.
 • Тож які документи входять до цього пакету?
 • Роботодавець подає у довільній формі заяву на отримання допомоги, у якій зазначається інформація про належність його до суб’єктів малого або середнього підприємництва відповідно до Господарського кодексу України. До заяви необхідно додати копії підтверджуючих документів, завірених в установленому порядку, а саме: щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до центру зайнятості документів.

Також до пакету входять засвідчена роботодавцем копія наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності; довідка про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні 6 місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, видана державною податковою службою. Крім того, потрібно надати відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу, де зазначається: прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта.

 • Оскільки служба зайнятості на період карантину працює у дистанційному режимі, то яким чином можна подати відповідний пакет документів?
 • Для цього існує декілька способів. Оригінали документів подаються або через скриньку для кореспонденції, що розташована біля входу в центр зайнятості/філію, або поштовим відправленням. Також можна скористатися електронною поштою центру зайнятості/філії (адреси розміщені на нашому сайті) та подати сканкопії документів.
 • Скільки часу від подачі документів знадобиться службі зайнятості для прийняття рішення?
 • Процедура прийняття рішення чітко регламентована Порядком. Протягом 3-х робочих днів центр зайнятості/філія перевірятиме пакет документів. У разі виявлення помилок, фахівці повідомлять про це роботодавця і він має право протягом 5-ти робочих днів надати виправлений пакет документів. Після перевірки документів, протягом 3-х робочих днів центр зайнятості/філія має прийняти рішення щодо надання допомоги. Упродовж наступних 3-х робочих днів з дня прийняття позитивного рішення центр зайнятості/філія укладає договір з роботодавцем. При цьому останній повинен надати оригінали документів у разі, якщо подав сканкопії.
 • І коли ж гроші надійдуть до працівників?
 • Щомісяця роботодавець надає центру зайнятості/філії відомості про осіб, у яких виникло право на допомогу. Центр зайнятості/філія протягом 3 робочих днів після отримання коштів на свій рахунок перераховує їх роботодавцю, а він, у свою чергу, виплачує працівникам у строк не більше ніж 3 робочі дні після їх надходження.
 • Дякую, Лідіє Василівно, за змістовну розмову.
 • А я, в свою чергу, користуючись нагодою, хочу звернутися до роботодавців з проханням скористатися фінансовою можливістю матеріально підтримати своїх працівників та зберегти робочі місця.                                       

                                                                  Розмову вела Світлана Шеремет

Довідково: Ознайомитися з порядком (формами документів) та детальною покроковою інструкцією отримання допомоги по частковому безробіттю можна на офіційному сайті Державної служби зайнятості в розділі «Роботодавцям» за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu

30.04.2020 року

10.04.2020 року

28.02.2020 року

  «Доступні кредити 5-7-9%»

 Державний центр зайнятості звертає увагу, що в рамках реалізації державного проєкту щодо фінансової підтримки суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7- 9%» на виконання Указу Президента України від 08.11.2019р. №837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» прийнято постанову Кабінету міністрів України від 24.01.2020р. №28 «Про затвердження Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва» (далі – Програма). Дія Програми поширюється на осіб, які вже здійснюють підприємницьку діяльність, та спрямована на розширення діяльност імікро- та малого бізнесу, сприяння їхньому виходу з «тіньового» сектору економіки, створенню нових робочих місць, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів. Впровадження Програми здійснюватиме Фонд розвитку підприємництва при Міністерстві фінансів України. Більш детальну інформацію про Програму, умови участі та реєстрації зацікавлені особи можуть ознайомитися за посиланнямhttps://5-7-9.gov.ua/.

      Враховуючи вищевикладене та з метою інформування зареєстрованих безробітних, які бажають організувати власну справу,  тих хто вже здійснює підприємницьку діяльність, роботодавців Сосницька районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості  проводить семінари, де інформує про воровадження державного проекту щодо фінінсової підтримки суб»єктів мікропідприємництва та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9-%» та можливість отримання такої підтримки для малого та середнього бізнесу.

13.02.2020 року           

12 лютого 2020 року в приміщенні  КНП Сосницької ЦРЛ було проведено семінар з  вивільнюваними  працівниками . Заступником директора Сосницької районної філії Чернігівського ОЦЗ Супрун Г.П було надано роз’яснення щодо реєстрації в службі зайнятості , послуги які надає служба зайнятості , в тому числі одноразової  виплати для організації безробітними підприємницької діяльності,  про професійну підготовку дорослого населення ,отримання ваучера для навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального  страхування  України на випадок безробіття  та інше.

 

30.09.2019 р.                                     

У службі зайнятості учасникам АТО гарантують сприяння у працевлаштуванні, індивідуальний підхід та психологічну допомогу

Для учасників антитерористичної операції, які повернулися до мирного життя, робота – це не тільки матеріальна підтримка, а й дієвий спосіб соціальної реабілітації. Це добре розуміють фахівці служби зайнятості та прагнуть якнайшвидше допомогти працевлаштуватися вчорашнім воїнам і на цьому шляху гарантують індивідуальний підхід та психологічну допомогу.

Перш за все їм пропонують скористатися найбільшою в Україні базою вакансій, якою володіє державна служба зайнятості.

Окрім сприяння у пошуку роботи, учасникам АТО надається низка послуг, а саме: інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, допомога у започаткуванні власної справи, залучення до оплачуваних громадських та тимчасових робіт, для бажаючих розглядається можливість професійної підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікації.

До того ж, у службі зайнятості проводяться заходи для цієї категорії клієнтів. Так, інформаційні семінари для демобілізованих військовослужбовців, як правило, проходять за участю представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, управління праці, фонду соціального захисту інвалідів, бюро правової допомоги.

Тренінги, тематичні семінари з техніки пошуку роботи, з питань професійного навчання та здобуття актуальних на ринку праці професій, з питань організації підприємницької діяльності та самозайнятості, на думку фахівців служби зайнятості, допомагають учасникам АТО підвищити мотивацію до праці, опанувати навики складання резюме та проходження співбесіди з роботодавцями, розробки бізнес-плану тощо.

Демобілізовані військовослужбовці, які не виключають для себе можливості продовжити військову справу, залучаються до семінарів з орієнтації на військову службу за контрактом в Збройних Силах України.

_________________________________________________________________________

Стартує всеукраїнське опитування роботодавців

Шановні роботодавці!

Державна служба зайнятості прагне надавати Вам якісні послуги та ефективну допомогу у підборі кадрів!

Пропонуємо Вам поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, оцінити послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо їх вдосконалення.

Заповнити анкету роботодавця можна до 19 серпня за посиланням⤵

https://www.dcz.gov.ua/…/opytuvannya-robotodavciv-shchodo-z…

 

 

11.06.2019 р.

30.05.2019 року

 З нагоди відзначення 1 червня Дня захисту дітей Сосницькою районною філією Чернігівського обласного центру зайнятості  під гаслом «Майбутнє дитини-майбутнє України»  була  проведена профорієнтаційна вікторина «Подорож у світ професій» для учнів  Сосницької гімназії ім.О.П. Довженка . Директор філії Світлана Римар у інтелектуально-ігровій формі  визначилась  із обізнаністю дітей у різноманітті професій та провела невеличку подорож у світ професій майбутнього.

 

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13.05.2019 року в приміщенні  Сосницької РФ відбувся тренінг для безробітних осіб передпенсійного віку на тему : « Подолання життєвих перешкод на шляху до працевлаштування та побудови професійної кар’єри». Метою тренінгу було подолання стереотипів та можливості працевлаштування та кар»єрного розвитку осіб передпенсійного віку.Проведені міні-лекції,вправи,обговорення на тему моделі активної поведінки на ринку праці,підвищення власної конкурентоспроможності, осіб ,віком старше 55років. Визнчення власних мотиваційних ресурсів по досягненню поставлених задач.

 

 

________________________________________________________________________  

13.05.2019 року в приміщенні  Сосницької районної філії центру зайнятості відбувся тренінг для безробітних, які не кункурентноспроможні на ринку праці та мають тривалу перерву в роботі на тему : « Шлях до професійного успіху. Перезавантаження». Метою тренінгу було підвищення рівня активності та вмотивованості до пошуку роботи, сприяння розвитку комунікативних вмінь та навичок цілепокладання, визначення пріоритетних цілей у працевлаштуванні та шляхи їх досягнення.  В ході тренінгу проводились міні- лекції та вправи щодо визначення мотиваційних факторів, які заважають у працевлаштуванні; визначення ступеня готовності до пошуку роботи; оцінка власних можливостей; формування навичок поставлених цілей, складання плану досягнення цілей.

 

  

 

У службі зайнятості тренінги:

вчать досягати поставленої мети та бути успішними

 

Серед клієнтів служби зайнятості є громадяни, яким при пошуку роботи важко конкурувати на сучасному ринку праці. Зокрема це люди, які тривалий час не працювали,  досягли передпенсійного віку, мають інвалідність тощо.

Крім об’єктивних факторів, які стримують їх працевлаштування, є й суб’єктивні. У когось – проблеми із самооцінкою, іншим - не вистачає впевненості у собі, що врешті призводить до низької мотивація до праці.

Та не варто впадати у відчай. Натомість у службі зайнятості пропонують скористатися допомогою кваліфікованих фахівців, які навчать  досягати поставленої мети та бути успішними.

Наразі безробітних запрошують стати учасниками тренінгів на тему «Подолання життєвих перешкод на шляху до працевлаштування та побудови професійної кар'єри" (для громадян передпенсійного віку), «Шлях до професійного успіху. Перезавантаження» (для громадян, які мають тривалу перерву в роботі), «Повір у себе. Формування навичок впевненої поведінки на ринку праці» (для осіб з інвалідністю).

Крім того, мешканців об’єднаних територіальних громад  служба зайнятості запрошує взяти участь у семінарі-тренінгу «Розвиток малого та середнього бізнесу в ОТГ. Основи бізнес-планування».

За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості за тел. (0462)779-029 або безпосередньо до Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

                                                Сосницька районна філія Чернігівського

                                               обласного центру зайнятості

_____________________________________________________________________________________________________________

22 квітня в Авдіївській ЗОШ 1-3 ступенів заступник директора Сосницької  районної філії Чернігівського ОЦЗ провела Акцію " Випускник ".

Рішення щодо вибору професії багато в чому визначається мірою проінформованості, тому такі масові заходи як профінформаційний захід-акція «Випускник» дають змогу отримати різноманітну інформацію щодо конкретних професій або спеціальностей: їх змісту, перспектив розвитку, особливостей праці, шляхів професійного навчання.Отримана інформація сприяє формуванню особистого ставлення до професії, свідомому прийняттю рішення щодо її обрання, а також допоможе реально підвищити престижність професій, які сьогодні користуються попитом на ринку праці, розкриттю можливостей при їх здобутті у нашому навчальному закладі з подальшим працевлаштуванням.Старшокласники з зацікавленістю знайомилися з презентаціями навчальних закладів, з різноманітною інформацією щодо конкретних професій та спеціальностей: їх змісту, перспектив розвитку, особливостей праці, шляхів професійного навчання та вірогідного працевлаштування.

 


 
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     19.04.2019 року  в приміщенні Сосницької районної філії Чернігівського ОЦЗ був проведений профінформаційний груповий захід за участю представників Сосницького районного військового комісаріату  на тему: «З орієнтації на службу в Збройних силах України», де були запрошені жінки , віком до 40 років .

      Основним питанням семінару було: Чому  я обрав  військову службу за контрактом?

      Під час проведення семінару були затронуті багато нагальних питань,отримані обгрунтовані відповіді.

 

 
 

26.03.2019 року

25.03.2019 року

20.03.2019 року

Співпраця Сосницького РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області та Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості в системі пенітенціарної пробації

http://sosadm.cg.gov.ua/index.php?id=27937&tp=1

20.02.2019 року