18 вересня 2018

15.09.2019 р.

З початку 2019 року проводились заходи спрямовані на соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, запобігання дитячої бездоглядності.

Згідно первинного обліку, який постійно ведеться та поновлюється  службою у справах дітей, налічується 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких:

         - проживають в сім’ях опікунів та піклувальників - 27 ;

         - перебувають в закладах інтернатного типу - 4 ;

         - у прийомних сім’ях  та ДБСТ – 19;

Протягом року, а саме станом на 15.09.2019 року, на облік поставлено та надано статус дитини-сироти, дитини позбавленої батьківського піклування  5 дітям.

20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на обліку дітей, які можуть бути усиновлені.

Також службою у справах дітей ведеться та постійно поновлюється облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Станом на  15 вересня 2019 року на обліку перебуває 51 дитина з даної категорії.

Протягом поточного року на облік поставлено 10 дітей.

Виконання заходів щодо захисту прав дітей, запобіганню дитячій бездоглядності, негативним проявам у підлітковому середовищі, профілактиці правопорушень знаходяться на постійному контролі служби у справах дітей. Налагоджена тісна співпраця з зацікавленими службами та органами, а саме: з виконкомами сільських/селищних рад, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районним відділенням поліції, відділом освіти, сім’ї, молоді та спорту, навчальними закладами району щодо виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

За звітний період здійснено 34 спільних рейди по населених пунктах району. Службою направлено 12 клопотань до районного відділення поліції щодо притягнення до адмінвідповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Працівниками служби здійснено прийом 119 осіб та надано консультації з питань щодо захисту прав та інтересів дітей.

1 червня 2019 року з нагоди відзначення Дня захисту дітей  проведено районний захід, учасниками якого також стали діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. У програмі квести, виставки, концерти, шоу хімічних дослідів, перегляд мультфільму під відкритим небом. Також троє дітей з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування взяли участь в обласних заходах до Дня захисту дітей.

У районній газеті «Вісті Сосниччини», «Час» та на сайті районної державної адміністрації періодично висвітлюються питання, що стосуються роботи служби.

 

25.10.2018 р.

Засідання комісії з питань захисту прав дитини

25.10.2018 р. в приміщенні райдержадміністрації  під головуванням в.о.голови райдержадміністрації Ф.В. Давиденком відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини. На порядок денний засідання комісії виносилося 2 питання:

1. Про доцільність позбавлення батьківських прав гр..Б.;

2. Про  виконання батьківських обов’язків  гр. Б. та гр.Б. по відношенню до малолітніх дітей.

Начальник  служби у справах дітей  райдержадміністрації  В.А.Кнуренко  детально охарактеризувала кожне із  питань, які були попередньо, ретельно вивчені працівниками служби у справах дітей. На засіданні було  заслухано  членів комісії та запрошених.

Підсумувавши  кожне питання, членами комісії прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

 

 

27.09.2018 р.

Законодавством України забезпечуються гарантії захисту прав i законних інтересів дітей

Закон України „Про охорону дитинства" визначає піклування про дітей як стратегічний загальнонаціональний пріоритет i з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров 'я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлює основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини. В Україні сформована система державних органів, на які покладено обов'язок здійснювати правовий захист прав i законних інтересів дитини, одним із яких є орган опіки та піклування . 3 метою захисту майнових, житлових прав дитини законодавство України покладає на органи опіки та піклування обов 'язок щодо здійснення контролю за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав та інтересів дітей . Саме органи опіки та піклування провадять діяльність із захисту особистих, майнових та житлових прав дітей. Безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно захисту прав дітей, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладаються на служби у справах дітей районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад, сільських, селищних рад об' еднаних територіальних громад. Законом України від 17.05.2017 Х 2038-VIII „Про внесення зміни до статті 19 Сімейного кодексу України щодо забезпечення дотримання житлових прав дитини" було внесено зміну щодо обов'язкової участі органу опіки та піклування в судовому розгляді спорів . Цей Закон спрямований на посилення захисту житлових прав дитини, зокрема, недопущення їх виселення або зняття з місця реєстрації, а також передбачено посилення відповідальності органів опіки та  піклування шляхом запровадження обов'язкової участі в судовому розгляді спорів у разі виселення або зняття дитини з реєстрації місця проживання.

З початку року до органу опіки та піклування Сосницької райдержадміністрації надійшло 12 звернень громадян щодо вчинення правочинів щодо житла, майна, право власності чи користування яким мають діти. За результатами розгляду надано 8 дозволів на вчинення правочинів. 4 громадянам надано консультативну допомогу.

 

26.09.2018 р.

Перевірка умов проживання сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах

У зв’язку із різким  пониженням температурного режиму, 26 вересня начальником служби у спавах дітей Кнуренко В.А., спільно із спеціалістами служб поліції, медичних закладів проведено первірку умов проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. В ході перевірки з батьками проведено профілактичні бесіди щодо поліпшення житлово-побутових умов для виховання та  розвитку дітей.Роз’яснено, що у разі ухилення від виконання  передбачених законодавством обов’язків їх буде притягнуто до адміністративної та кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку. У ході роботи  батькам  комісією було надано низку  рекомендацій, консультації, щодо належного догляду за дітьми, створення відповідних умов для їх проживання та виховання та підготовки до осінньо - зимового періоду.

 

Звіт про розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування станом на 01.09.2018 року.

За статистичними даними в районі проживає 2927 дітей, з них 46 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 1,57 % від загальної кількості. З них: під опікою, піклуванням – 26  осіб; у прийомних сім’ях - 10 осіб; дитячих будинках сімейного типу – 6 осіб. У центі соціально-психологічної реабілітації дітей перебуває 3 дитини-сироти, одна дитина вступила до ПТНЗ.

  Cтаном на 01.07.2018 року сімейними формами влаштування було охоплено 39 дітей з 46 дітей що становило 84,8%.

 На даний час влаштовано вже 42 дитини,з 46 дітей, що становить 91,3%. Троє дітей з інтернату влаштовані під опіку протягом серпня місяця. Є перспектива до кінця року влаштування у сім'ї громадян 3 дітей, які перебувають у центрі соціально-психологічної реабілітації.

         На обліку з усиновлення перебуває 23 дітей даної категорії.

         Ведеться робота з пошуку кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки. Поки що кандидатури, які б відповідали вимогам чинного законодавства відсутні. З приводу створення патронатних сімей до  Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді за роз’ясненнями звернулося 2 особи, але заяв ними подано не було.

Наразі в районі  діють 4 прийомні сім’ї в яких  перебуває 4 дітей. У минулому році одна дитина була усиновлена прийомними батьками. Та дві прийомні сім’ї в яких діти вже повнолітні але продовжують навчання.

Однією з причин відсутності відповідних  кандидатів в прийомні батьки та патронатні вихователі є безробіття та проживання на межі бідності населення району. 

         Забезпечення дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа житлом.

         На квартирному обліку перебуває 5 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування віком з 16 до 18 років.
         15 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років. Забезпеченням житлом потребують особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування

         Протягом минулого року придбано один будинок за кошти районного бюджету, без залучення обласного, та соціальне житло за кошти з субвенції державного бюджету. Протягом поточного року придбання житла за рахунок районного бюджету поки що не планується.