back

Щодо фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення працівникам

05 грудня 2016

Згідно статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105-XIV (далі – Закон) за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:

1) допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);

2) допомога по вагітності та пологах;

3) допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);

4) оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Як отримати вищезазначену допомогу?

В першу чергу, працівник надає листок непрацездатності комісії (уповноваженому) із соціального страхування підприємства. Згідно Закону документи для призначення допомоги розглядаються протягом 10 днів з дня їх надходження.

Далі на підставі рішення комісії (уповноваженого) про призначення допомоги роботодавець нараховує суми матеріального забезпечення та оформлює заяву-розрахунок, яку подає до Менської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

При опрацюванні заяви-розрахунку спеціалісти дирекції перевіряють правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Для отримання страхових коштів страхувальник-роботодавець обов’язково відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банках у порядку, встановленому Національним банком України.

Банк відкриває окремий рахунок:

- юридичній особі та фізичній особі - підприємцю за балансовим рахунком 2604 «Цільові кошти на вимогу суб’єктів господарювання»;

- приватному нотаріусу або адвокату, який є роботодавцем, за балансовим рахунком 2620 «Кошти на вимогу фізичних осіб»;

- для органів Пенсійного фонду України за балансовим рахунком 2565 «Цільові кошти позабюджетних фондів»;

- для страхувальників-роботодавців, які є бюджетними установами, за балансовим рахунком 3711 «Інші рахунки клієнтів Державного казначейства»;

- для Виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та його органів, які не є бюджетними установами, за балансовим рахунком 3717.

Фінансування страхувальника здійснюється протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку.

Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення застрахованим особам.

У випадку, коли отримані страхові кошти перевищують фактичні витрати для надання матеріального забезпечення, страхувальник повертає невикористані страхові кошти на рахунок дирекції Фонду, протягом трьох робочих днів.

За роз’ясненнями та консультаціями просимо звертатись за телефонами: у м.Мена – 2-14-08, 2-14-48 та у смт Сосниця – 2-76-32.

Менська міжрайонна виконавча дирекція
обласного відділення Фонду