Сосницька РДА
  Анонси  Новини

  Назад

  НОВИНИ

  В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2016 році експонуються виставки: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». «Подвиг народу житиме вічно» , «Вічно живі герої Сосниччини», «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками», «Незалежній Україні – 25 років».

  За 2016 рік проведено 6 засідань експертної комісії архівного відділу Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Вільшанської, Чорнотицької, Киріївської, Матвіївської, Кудрівської, Шаболтасівської, Хлоп’яницької, Пекарівської, Козляницької, Лавської сільських рад та Сосницької селищної ради, управління Пенсійного фонду України у Сосницькому районі, Сосницького районного суду, Сосницького районного управління юстиції.

  Проводились перевірки діловодства та архівної справи в установах, організаціях.

  Незалежній Україні – 25 років.

  23 серпня український народ відзначає свято - День Державного Прапора України, а наступного дня, 24 серпня – День Незалежності України

  16 липня 1990 року український парламент, очолюваний Леонідом Кравчуком, внаслідок вимог масових українських організацій проголосив Декларацію про державний суверенітет України. А після придушення заколоту консервативних та шовіністичних сил в Москві 19-22 серпня 1991 року 24 серпня 1991 року відбулася позачергова сесія Верховної Ради УРСР, яка прийняла Акт про незалежність України.

  1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі 90,3 % виборців підтримали Акт проголошення незалежності України. На цьому ж референдумі обраний Президент України Леонід Кравчук.

  Через деякий час було прийнято нову, а практично – відновлено давню українську державну атрибутику . 15 січня 1992 року затверджено Державний Гімн України – пісня на слова відомого українського культурного діяча ХІХ століття, вченого-етнографа П.Чубинського на музику видатного західноукраїнського композитора і диригента М. Вербицького, 28 січня 1992 року - синьо-жовтий Державний Прапор України і 19 лютого 1992 року малий Державний Герб України – тризуб – знак княжої держави Володимира Великого.

  Не стояли осторонь від цих історичних подій демократичні сили нашого району. 5 вересня 1991 року відбулась восьма позачергова сесія Сосницької районної ради, як писалось в нашій районній газеті „ з присмаком драматизму”, на якій було розглянуто питання про політичну ситуацію на Україні і про діяльність районної ради з 19 серпня 1991 року .Депутати районної ради засудили спробу перевороту в СРСР 19-21 серпня 1991 року як такого, що є антиконституційним. Схвалили Постанову Верховної Ради Української РСР про проголошення України незалежною демократичною державою . Голова виконкому селищної ради Гординський В.М. вніс пропозицію підняти на будинку районної ради синьо - жовтий прапор. З цього приводу депутати прийняли рішення до прийняття нової державної символіки підняти на будинку районної ради історичний національний синьо – жовтий прапор, що символізує миролюбну Українську державу в образі чистого неба і хлібного лану разом з державним прапором України.

  3 жовтня 1991 року в районній газеті „Радянський патріот” надруковано Звернення представників демократичних сил селища Сосниці до всіх громадян району, які закликали підтримати на референдумі Акт про незалежність України, а 10 жовтня 1991 року аналогічне звернення опублікували депутати та члени виконкому Сосницької селищної ради. І жителі нашого району зробили свій вибір разом з усім українським народом на користь незалежності нашої держави.

  Історія була немилосердною до українського народу – як ніякий інший народ Європи упродовж століть його нищили фізично й духовно – навалами, голодоморами, денаціоналізаціями і деморалізацією, нарешті атомною чорнобильською смертю. А він - усе витримав. Звівся з колін. Випрямився – і зробив перший крок. Значить – житиме! Іде по великій многотрудній дорозі нелегкої творчої праці. Ми - народ мусимо її осягти. Якщо хочемо, щоб наші діти та онуки жили краще за своїх батьків.

  Начальник архівного відділу райдержадміністрації Олександра Андрєєва

  В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2016 році експонуються виставки: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». «Подвиг народу житиме вічно» , «Вічно живі герої Сосниччини»- до 70 річниці Перемоги в Великій Вітчизняній війні, «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками», «Незалежній Україні – 25 років».

  За 7 місяців 2016 року проведено 4 засідання експертної комісії архівного відділу Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Вільшанської, Чорнотицької, Киріївської, Матвіївської, Кудрівської, Шаболтасівської, Хлоп’яницької, Пекарівської, Козляницької сільських рад та Сосницької селищної ради, управління Пенсійного фонду України у Сосницькому районі, Сосницького районного суду, Сосницького районного управління юстиції.

  Проводились перевірки діловодства та архівної справи в установах, організаціях.

  В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2015 році експонуються виставки: «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». «Подвиг народу житиме вічно», «Вічно живі герої Сосниччини» - до 70 річниці Перемоги в Великій Вітчизняній війні, «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками».

  За 2016 рік проведено сім засідань експертної комісії архівного відділу Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Волинківської, Бутівської, Змітнівської, Кудрівської, Великоустівської, Конятинської сільських рад та сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Надія», с.Конятин, відділу статистики в Сосницькому районі, виборчих комісій.

  Схвалені номенклатури справ Сосницької гімназії ім.О.П.Довженка, сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку, Сосницької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ степенів Чернігівської обласної ради, Сосницької районної профспілкової організації профспілки працівників культури України, Сосницької районної профспілкової організації профспілки працівників державних установ.

  Проводились перевірки діловодства та архівної справи в установах, організаціях.

  Герої Сосницького краю

  У складний для нашої країни час тисячі українських чоловіків залишили родини, свої звичні заняття заради повернення миру і спокою у кожен дім. Серед відважних захисників рідної Вітчизни, які ведуть непримиренну боротьбу з багаточисельними, озброєними до зубів бандами бойовиків із та к званих «ДНР» і «ЛНР» та російськими окупантами, багато наших земляків – жителів Сосниччини. Деякі з них загинули або отримали поранення.

  Один із таких житель с.Вільшани Сосницького району Анатолій Соки-рко. Йому було 24 роки. Був призваний до армії одним із найперших. Воював і в Донецькій області і в Луганській. Брав участь в операціях на горі Карачун, в Красному Лимані і ще багато де. А загинув в Амвросіївці. Поховали героя на рідній землі а с.Вільшани з почестями під спів гімну України.

  З самого початку її проведення перебуває в зоні АТО в складі легендарної 95-тої аеромобільної бригади Сосничанин Геннадій Полях. Геннадій – командир міномета, воював біля села Добропілля Донецької області, на горі Карачун, звільняв місто Слов’янськ.

  Добровольцем не довчившись в університеті пішов у зону АТО 22 річний Іван Кузьович. Був там бійцем 5-го окремого батальйону добровольчого українського корпусу, тобто «Правого сектора». Його основними обов’язками коректування вогню нашої артилерії.

  Захищав рубежі на лінії зіткнення кулеметник Дмитро Форинний (житель с.Змітнів) на блок посту «Гостра Могила», в одній роті з ним служили Іван Хоменко (с.Спаське), вчитель Форинного, сосничанин Сергій Бахир, Віталій Рожок із Конятина та Анатолій Ковпинець з Козлянич. В кінці січня до блокпоста припинилось постачання, навіть волонтери до них потрапити не могли. Як потім з’ясувалось, навколишня територія на той час контролювалась сепаратистами. Тоді, в такій непростій, екстремальній ситуації, наші бійці проявили мужність і винахідливість, що й допомогло зберегти їм свої життя. За виконання своїх військових та громадянських обов’язків у зоні бойових дій ці мужні чоловіки згідно наказу командування стали гвардійцями українських Збройних Сил з врученням їм нагрудних знаків «Гвардія». Змінив свій білий лікарський халат на військову форму і лікар Віталій Світличний і тепер рятує поранених і хворих військових та мирне населення. Прийшов поранений у голову і залишився без ока сапер Михайло Бронський і багато, багато інших.

  Але дуже скрутно було б нашим воїнам без допомоги волонтерів. Не один раз возили допомогу у зону бойових дій на своїй вантажівці Чорнотицький фермер Микола Івасенко та житель Чорнотич Віталій Чепіга, Сосницькі активісти Віталій Синіцин та Олександр Лойченко. Допомогу збирали всій районом: місцеві підприємці, школи, підприємства та просто жителі. Зносили в редакцію газети «Вісті Сосниччини» та в Чорнотицьку сільську раду теплі речі, бурки, які шили місцеві майстрині, продукти, з білої тканини місцеві жителі шили захисну форму. В столові професійного аграрного ліцею шинкували та сушили приправи для борщів та інших страв. Працівники дільниці «Облкомуненерго» для обігріву землянок змайстрували «буржуйки». Не оставався байдужим жоден житель Сосниччини. За одну поїздку волонтери проїхали понад сто кілометрів, побували більше ніж на сорока блокпостах. І це все під пострі-лами автоматичної зброї та вибухами.

  Начальник архівного відділу Сосницької районної державної адміністрації О.В.Андрєєва

  * _ * _ *  В приміщенні архівного відділу райдержадміністрації в 2015 році експонуються виставки: „Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг. «Подвиг народу житиме вічно», «Вічно живі герої Сосниччини» - до 70 річниці Перемоги в Великій Вітчизняній війні, «Голодомор 1932-1933 років», «Довженківськими стежками».

  За 6 місяців 2015 року проведено чотири засідання експертної комісії архівного відділу Сосницької районної державної адміністрації. Розглянуті питання про схвалення описів та актів, про виділення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду Волинківської, Бутівської, Змітнівської, Кудрівської сільських рад та сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Надія», с.Конятин. Схвалені номенклатури справ Сосницької гімназії ім.О.П.Довженка, сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку, Сосницької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ степенів Чернігівської обласної ради, Сосницької районної профспілкової організації профспілки працівників культури України, Сосницької районної профспілкової організації профспілки працівників державних установ.

  * _ * _ *  В приміщенні архівного відділу райдержадміністраці в 2014 році експонуються виставки:
  «Подвиг народу житиме вічно» - до 69 річниці Перемоги в Великій Вітчизняній війні;
  «23 річниця незалежності України»,
  до 120 річниці з дня народження О.П.Довженка „Довженківськими стежками”,
  „Партизани та підпільники Сосниччини”.

  * _ * _ *  В приміщенні архівного відділу райдержадміністраці експонуються виставки:
  - До 80 роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні «Голодомор 1932-1933 років».
  - «Сосниця – минуле та сьогодення»
  - «Подвиг народу житиме вічно».

  Архівним відділом райдержадміністрації проведені перевірки стану діловодства та архівної справи за 9 місяців 2013року Бутівської, Лавської, Шаболтасівської та Загребельської сільських рад, Сосницької селищної ради, відділу статистики у Сосницькому районі, управління пенсійного фонду у Сосницькому районі. В жовтні-листопаді планується перевірки в Сосницькій спецшколі-інтернаті для глухих дітей та в професійному аграрному ліцеї.

  Архівний відділ райдержадміністрації та районний трудовий архів надає методичну та практичну допомогу установам, організаціям, підприємствам району та громадянам з питань архівної справи та діловодства.

  У вересні 2013 року видані нові Правила роботи архівних установ України, затверджені наказом Міністерства юстиції України 08.04.2013 № 656/5. Придбати книжку можна, звернувшись до видавництва „Інкунабула”, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, оф. 503, м. Київ, 03035, тел.2440616, моб.(098) 7171261.

  У жовтні 2013 року проведена перевірка стану діловодства у Сосницькій спецшколі-інтернаті для глухих дітей.

  24 грудня 2013 року всі архівісти України святкують ДЕНЬ АРХІВНИХ УСТАНОВ.

  Вітаємо всіх працівників установ, підприємств та організацій району, які відповідають за діловодство та архівну справу з професійним святом. Успіхів Вам в роботі, оптимізму та злагоди в житті.

  Назад
  05 Квітня 2017 12:04
  24 Березня 2017 16:21
  23 Березня 2017 08:51
  15 Березня 2017 15:23
  12 Березня 2017 16:45
  09 Березня 2017 11:04
  23 Лютого 2017 11:38
  15 Лютого 2017 08:36
  13 Лютого 2017 08:31
  08 Лютого 2017 08:34
  02 Лютого 2017 08:33
  30 Січня 2017 08:30

  Як Ви оцінюєте Президентські реформи?