back

Вітання ювіляру!

06 квітня 2020

Сьогодні зустрічає свій 80-річний ювілей  наш земляк Тарас Миколайович Дудко – доктор медичних наук, академік РАПН, лікар-психіатр, нарколог та громадський діяч. 

Народився Тарас Миколайович 6 квітня 1940 року в Києві, у якому пройшли його дитинство і юність. Закінчив Київський медичний інститут у 1963 році та філософський факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка у 1968 році.

Батько – Микола Омеляновича Дудко – лікар-хірург, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки УРСР, під час німецько-радянської війни 1941-1945 років – головний хірург Українського штабу партизанського руху, завідувач кафедри госпітальної хірургії Київського медичного інституту в 1944-1961 роках. Мати – Поліна Петрівна – сосничанка, рідна сестра Олександра Петровича Довженка, за фахом лікар.

Від 1964 року Тарас Дудко у Москві. Працював у медичних науково-дослідних інститутах і лікарнях. Разом із братом Олександром збирав особисті речі та творчі матеріали Олександра Довженка. У 1985 році за зфабрикованою кримінальною справою був засуджений до 9-ти років ув’язнення, відбув 7 років і 4 місяці.

Тарас Дудко – фундатор нового наукового напрямку – реабітологія та реабілітація наркологічно хворих і осіб з патологічним гемблінгом. Заснував у 1995 році Центр медичної реабілітації і корекції особистості та Медичний лікувальної-реабілітації фонд імені Івана Васильовича Стрельчука. Фундатор і меценат незалежного видавництва українців РФ «Провісник: Довженківський літературно-художній науково-популярний і громадсько-політичний альманах».

На VI позачерговому з’їзді українців Росії 21 травня 2011 року Тараса Миколайовича було обрано головою Всеросійської громадської організації (ВГО) «Об’єднання українців Росії».

Тарас Дудко протягом багатьох років працює задля популяризації України та розвитку українського громадського життя в РФ. Незважаючи на найнесприятливіші для цього часи, він мужньо та наполегливо відстоює українські інтереси.
Бажаємо дорогому ювіляру та всій його родині міцного здоров’я, благополуччя та мирного неба. Нехай цей святковий день принесе Вам лише позитивні емоції та приємні події, а подальші роки життя будуть наповнені людським щастям, сімейним добробутом, творчою наснагою та  всілякими гараздами.

Голова районної державної адміністрації                                            О. І. Максименко

Заступник голови районної ради                                                          Г. А. Смаглюк