back

Проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

25 березня 2020

24 березня у районній державній адміністрації відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням голови районної державної адміністрації Олега Максименка.

На порядок денний винесено питання:

1.Про запобігання занесенню та поширенню на території Сосницького району випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом (2019-nCoV).

2. Про затвердження переліку визначених місць масового відпочинку людей на водних об’єктах на території району.

Голова комісії Олег Максименко повідомив, що лише суворі та своєчасні епідеміологічні заходи мають вирішальне значення для стримування швидкого поширення коронавірусу на території району.

Було також обговорено проблемні питання, які потребують узгодженого рішення на центральному рівні (по 12 категоріях проблемних питань) – для термінового інформування Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА .

З урахуванням обговорення та зважаючи на рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23.03.2020 (протокол №5) комісія вирішила:

 1. Головним завданням всіх органів влади, керівників підприємств, організацій, установ району вважати максимальне обмеження контактів між людьми.
 2. Керівникам підприємств, організацій, установ району всіх форм власності, які продовжують роботу:
 • Встановити, там де можливо, обмеження щодо кількості людей в приміщенні    ( не більше 10 чоловік);
 • Організувати, при необхідності, перевезення працівників шляхом укладання угод з перевізниками;
 • Встановити позначки соціальної дистанції в 1,5 м для відвідувачів

 На час дії карантинних заходів

 1. Рекомендувати Сосницькій селищній раді заборонити торгівлю продовольчими товарами на ринку та торгівельному майданчику смт Сосниця.
 2. Відділу фінансів районної державної адміністрації (Очередько В.А.), в порядку рекомендації  сільським, селищної радам переглянути бюджетні  асигнування передбачені в місцевих бюджетах на 2020 рік, які не є першочерговими і не будуть проводитись у зв’язку з карантинними заходами, з метою їх спрямування на запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

                                                           До 27 березня 2020 року

 1. Визначити відповідальною особою, яка здійснює координацію заходів щодо збору, зберігання, видачі та обліку гуманітарної та волонтерської допомоги, пов’язаної з  запобіганням занесенню та поширенню на території району випадків гострої респіраторної хвороби,  медичного директора Комунального некомерційного підприємства «Сосницька центральна районна лікарня» Сосницької районної ради Демідкіна Олександра Олександровича.
 2. Сосницькому лабораторному відділенню Корюківського міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (Третяк  В.М.) надавати інформацію щодо осіб, які перетнули кордон і повернулись для проживання на території району, районній державній адміністрації, Сосницькому відділенню поліції Менського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Чернігівській області,  КНП «Сосницька центральна районна лікарня» Сосницької районної ради, КНП «Сосницький центр первинної медико –  санітарної   допомоги ім. Б.Л. Смирнова» Сосницької районної ради.
 3. Відповідно до Постанови КМУ від 16.03.2020 №215 пункт 2.4 рішення районної комісії  ТЕБ та НС від 18.03.2020 (протокол №5) викласти в наступній редакції:

«2.4. Заборонити роботу закладів торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності за умови дотримання цими закладами всіх необхідних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, в тому числі забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту»

 1. Внести зміни до складу тимчасової робочої групи щодо перевірки дотримання вимог санітарного законодавства на об’єктах систем водопостачання та водовідведення району, яку утворено рішенням комісії від 16.03.2020 (пункт 4 протоколу №4), а саме, виключити зі складу групи Траману Олега Анатолійовича – заступника голови районної державної адміністрації, Четиріну Наталію Євгенівну - головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля районної державної адміністрації; призначити керівником групи Третяка Володимира Михайловича - завідувача Сосницьким районним лабораторним відділенням Корюківського міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

9. Сосницькому лабораторному відділенню Корюківського міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» (Третяк  В.М.), закладам охорони здоров'я району (Літвінець Р.П., Яковець Г.В.), Сосницькому районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області (Тібеж А.М.) через засоби масової інформації продовжити проведення інформаційно-розяснювальної роботи з населенням щодо дотримання санітарно-гігіенічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією.

                                                                                  Постійно

По другому питанню порядку денного слухали головного спеціаліста відділу містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації Четиріну Н.Є., яка повідомила, що місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування з метою забезпечення охорони життя людей на водних об'єктах України щороку до 01 квітня подають затверджені  ситуацій переліки визначених місць масового відпочинку людей на водних об’єктах територіальним органам Державної служби України з надзвичайних ситуацій, територіальним органам Державної служби України з безпеки на транспорті та атестованим аварійно-рятувальним службам, які обслуговують водні об’єкти у своїй зоні відповідальності. До пляжів, місць масового відпочинку людей на водних об’єктах є певні вимоги. Доповідач зауважила, що Сосницька ОТГ подає переліки самостійно, на території району (без врахування території Сосницької об’єднаної територіальної громади) місця масового відпочинку людей на водних об’єктах відсутні.

Вирішили:  Інформацію про відсутність місць масового відпочинку людей на водних об’єктах  на території району (без врахування території Сосницької об’єднаної територіальної громади) взяти до відома.

Сектор культури та інформаційної діяльності

райдержадміністрації

 

Голова комісії                                                            Олег МАКСИМЕНКО

 

Секретар засідання                                                    Наталія ЧЕТИРІНА