back

Правила надавання послуг районного територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг)

22 січня 2020

Сосницький  районний територіальний  центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) утворений для надання  соціальних послуг громадянам, які  перебувають у складних життєвих обставинах  і потребують сторонньої допомоги  за місцем їх проживання. В своїй роботі  територіальний центр соціального обслуговування керується  Конституцією  та законами України, указами  Президента України та постановами Верховної ради України, актами  Кабінету Міністрів України, наказами міністерства соціальної політики України, Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної  державної адміністрації  та Положенням про  територіальний центр.

Станом на 1 січня 2020 року на обслуговуванні в  територіальному центрі  знаходиться 1130 громадян похилого віку та інвалідів, яких  обслуговує 38 соціальних робітників. За 2019 рік соціальними робітниками було надано 514,4 тисячі різноманітних послуг. При територіальному центрі працює перукар,  який здійснює виїзди  в села.

За весь  період діяльності територіального центру його робітники   зарекомендували себе чемними, порядними  та працелюбними  людьми. Адже при  виникненні будь-яких проблем   на допомогу приходить соціальний робітник. Послуги, які  надають  соціальні робітники, дуже різноманітні та життєво необхідні: це доставка ліків, продуктів харчування ,промислових товарів, допомога в обробітку городів, прання білизни, надання  допомоги в  оплаті комунальних послуг, медичний супровід та багато інших видів послуг. Загалом кількість послуг, які  надають соціальні робітники, становить більше 40 видів. Недаремно всі  люди  похилого віку з вдячністю та теплотою відносяться до соціального робітника. Керівництвом територіального центру постійно здійснюється моніторинг якості надання соціальних послуг соціальними робітниками: проводиться опитування громадян похилого віку про якість послуг, про ставлення  соціальних робітників до підопічних, вислуховуються побажання підопічних. Але, на превеликій жаль, трапляються громадяни похилого віку, які  зловживають  своїм статусом, вважають ,що їм все дозволено. Так, наприклад, в с. Козляничі на   обслуговуванні  в соціального робітника перебуває громадянин похилого віку. З самого  початку  перебування на обліку в  територіальному центрі  громадянин повів себе зверхньо щодо  соціального робітника. Почались погрози   в адресу  соціального робітника, громадянин почав відноситись до працівника як до наймита. Щоб помити  в нього посуд , працівник повинен був носити  свій кип’ятильник, бо  газовою  плитою  громадянин  заборонив користуватись. А коли працівник почав  гріти воду своїм кип’ятильником, то підопічний сказав, що на наступний  раз  заборонить  користуватись електричним приладом. Але найважливіше те, що ця людина  схильна  до зловживання  спиртними напоями, а також висловлюється на адресу соціального працівника непристойними словами.

По даному  факту  територіальним  центром за участі посадових осіб Козляницької  сільської ради  було зроблено перевірку. Факти, наведені в доповідній соціального робітника,  підтвердились. Складено  акт, а громадянин попереджено  про те, що  згідно  з Постановою Кабінету Міністрів України  № 1417 від 29.12.2009 року  розділу 11  пункти 6 та 8  (грубого та принизливого  ставлення до соціального робітника, пункт 6 та систематичного  перебування  в стані алкогольного сп’яніння пункт 8 ) його обслуговування  може  бути припинено.

Хотілося  б   висловити  надію на те, що  таких випадків  більше  не буде, ми звертаємося до підопічних територіального центру  з проханням цінувати роботу  та час соціального робітника, так  як  на обслуговуванні  в нього  не тільки  один  такий  громадянин, а  ще крім  нього 12  громадян,  яким також необхідна допомога  соціального робітника.

 

Директор районного територіального центру

                                                                                соціального обслуговування    В. Г. Конон