back

Відзначення 125-ї річниці від дня народження О. П. Довженка

11 вересня 2019

10 вересня у Сосниці відбулись святкові заходи з відзначення 125-річчя від дня народження видатного українського кінорежисера, сценариста і письменника Олександра Довженка. Вшанувати пам'ять людини, з іменем якої пов'язана особлива сторінка в історії української і світової культури, до музею видатного земляка з'їхалися багато шанувальників його таланту.

Офіційна церемонія вшанування Довженка відбулась біля пам’ятника «Юний Сашко». Вітали всіх зі святом голова постійної комісії з питань бюджету і фінансів Чернігівської обласної ради Анатолій Хавило, заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Любов Белінсон, голова Сосницької районної державної адміністрації Олег Максименко, директор Національної кіностудії ім. О.П. Довженка Олесь Янчук, народна артистка України Лариса Кадочнікова, голова правління ПрАТ "Одеська кіностудія» Андрій Осіпов, поет і кіносценарист Станіслав Чернілевський та інші.
Виступаючи перед присутніми, голова районної державної адміністрації  наголосив, що доля щедро наділила Довженка різними талантами – письменника, художника, драматурга та кінорежисера зі світовим іменем. Його фільми стали шедеврами світового кіномистецтва, принесли заслужену славу і міжнародне визнання.

Присутні поклали до пам'ятника Довженку квіти, оглянули виставки декоративно-прикладного мистецтва, експозицію літературно-меморіального музею. А у мальовничому довженківському саду було посаджено ще одну яблуню. Святкового настрою додавали українські пісні у виконанні професійних творчих колективів обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, аматорських фольклорних колективів Сосницького району.

Після закінчення заходів на садибі музею урочистою ходою гості та жителі Сосниччини у супроводі духового оркестру  вирушили до Сосницького кінотеатру ім О. П. Довженка, де відбулось спілкування із відомими кіномитцями та переглядом кінофільмів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сектор культури, туризму та інформаційної діяльності 
райдержадміністрації