back

Святкування "Дня Десни - 2019"

09 вересня 2019

8 вересня 2019 року у Сосниці було проведено екологічний захід «День Десни – 2019».
Десна є одним з символів нашого Чернігівського краю. Красива чиста ріка, яка створює захопливі краєвиди по всій своїй акваторії, яка оспівана багатьма відомими письменниками і композиторами, зокрема і режисером Олександром Довженком:

"Благословенна будь, моя незаймана дівице Десно, що, згадуючи тебе вже много літ, я завжди добрішав, почував себе невичерпно багатим і щедрим. Так багато дала ти мені подарунків на все життя.
Далека красо моя! Щасливий я, що народився на твоєму березі..."

"День Десни - 2019" було проведено  у двох локаціях: перша локація - це Сосницький літературно-меморіальний музей ім. О. П.Довженка, друга локація - це берег Десни у районі пекарівської кручі.

До 125-річчя видатного режисера цьогорічне свято День Десни стартувало біля хати режисера. Вітали всіх зі святом голова Сосницької райдержадміністрації Олег Максименко, Сосницький селищний голова Андрій Портний, очільниця Деснянського басейнового управління водних ресурсів Наталія Грудницька, директор музею Любов Наконечна та працівники обласної бібіліотеки ім. Короленка.
У програмі заходів на садибі були виставки народних умільців, виступ народного аматорського фольклорного колективу "Криниці", театралізована екскурсія, фотосесії у фотозонах.

Продовжувалось свято на березі Десни. На головній сцені зібралися організатори заходу та меценати, керівники установ та організацій країни, області та району. Вітали всіх зі святом голова Держводагенства Ірина Овчаренко, заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур, заступник голови районної ради Геннадій Смаглюк, голова Сосницької селищної ради Андрій Портний, начальник Деснянського басейнового управління Наталія Грудницька та інші. Після закінчення урочистостей та нагородження організаторів дійства було дано старт забігу учасників «Олімпійська миля». В цей час на сцені гостей свята та сосничан розважали піснями артисти Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, у куренях пригощали безкоштовною їжею, проводилися змагання водогосподарських організацій у конкурсі «Зачарована уха», для дітей проводились конкурси та веселі естафети, проводилось катання на байдарках та драгонботах, відбувався ярмарок виробів народних майстрів, працювали торгові точки. На території пляжу відбулось театралізоване дійство із зариблення річки Десна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сектор культури, туризму та інфомаційної діяльності
                                                                                                                       райдержадміністрації