Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://sosadm.cg.gov.ua/old
back

У Сосниці відкрито меморіальну дошку на честь Григорія Радченка

04 березня 2019

01 березня 2019 року у смт Сосниця  було урочисто відкрито меморіальну дошку, яку встановили на фасаді Сосницького будинку культури на честь  Григорія Тимофійовича Радченка - підполковника армії УНР, громадського діяча, інженера-гідротехніка, борця за незалежність України, уродженця села Спаське. Григорій Тимофійович розпочав своє військове служіння Українській Народній Республіці  у грудні 1917 року начальником  відділу зв'язку штабу 26-го Українського корпусу, обіймав значні військові посади в штабі армії УНР, у 1920 році він — начальник дислокаційного відділу Головного управління Генерального штабу Української Народної Республіки.

Відкриття меморіальної дошки стало можливим завдяки спільним зусиллям ГО «Українська Ініціатива», Чернігівській обласній державній адміністрації, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації та за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

Почесне право відкрити меморіальну дошку  було надано:

  •  заступнику голови Чернігівської обласної державної адміністрації    Наталії Романовій;
  • в. о. голови Сосницької районної державної адміністрації Федору Давиденку;
  • Сосницькому селищному голові Андрію Портному;
  • голові правління громадської організації «Українська Ініціатива» Юрію Косенку.

Урочистості продовжилися в Сосницькому будинку культури, де з вітальними промовами виступили заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова, виконуючий обов’язки голови Сосницької районної державної адміністрації Федір Давиденко, Сосницький селищний голова Андрій Портний, представник Українського інституту національної пам'яті в Чернігівській області  Сергій Бутко та голова правління громадської організації «Українська Ініціатива» Юрій Косенко.

 «Ми повинні відроджувати історію про героїв українського народу, доносити правдиві факти до людей, особливо до підростаючого покоління, формуючи тим самим світогляд майбутнього українця. Маємо не забувати і сучасних героїв, які ціною власного життя продовжують на сході країни боротьбу за свободу та незалежність», - зазначила у своєму виступі Наталія Романова.

По закінченню всіх присутніх привітав  народний аматорський фольклорний ансамбль «Криниці» Сосницького будинку культури.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сектор культури, туризму та інформаційної діяльності
райдержадміністрації