28 травня 2019

05.03.2020 року

07.10.2019 року

14.08.2019 року

Запрошуємо до співпраці!

Сосницький районний сектор філії державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності.

            Взаємодіючи із сектором пробації, Ви допомагатимете особам (суб’єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно чи із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. Тобто поміж відбуттям певного виду покарання, ця особа з метою попередження скоєнню нею нового правопорушення отримуватиме комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості.

            Кожен небайдужий та ініціативний, разом з нашим сектором зможе прийняти в цьому участь шляхом: допомоги в зборі, узагальнені та систематизації інформації, здійсненні наглядових заходів, наданні консультативної допомоги психологічної діагностики та корекції, проведенні виховних бесід, підвищенні освітнього рівня, залученні до просоціальних видів діяльності та культурного життя громади, допомоги у працевлаштуванні, облаштуванні побуту, знаходженні сил «встати на ноги» щоб потім своїми діями та прикладом допомогти іншим та багато іншого.

            Діяльність волонтерів здійснюється відповідно до ЗУ (Закон України) «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, ЗУ «Про захист персональних даних», ЗУ «Про пробацію» та нормативно правовими актами, що регулюють організацію пробації.

            Ми Вас чекаємо за адресою: смт. Сосниця, вул. Виноградського, буд. 22. тел.: 0976305787.

 

05 серпня 2019 року  

Начальник  Сосницького бюро правової допомоги Олена Прасол  разом з начальником Сосницького районного сектору з питань пробації Ольгою Циганок та провідним інспектором В’ячеславом Трубою забезпечили роботу дистанційного пункту в Сосницькому районному секторі філії державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області.

 Під час проведення прийому громадян за отриманням правової консультації звернулося троє громадян. Питання стосувались спадкового та  земельного законодавства. Працівник бюро надала відповідні роз’яснення,  окреслила можливі шляхи вирішення даних питань та звернула увагу на можливість отримання в подальшому безоплатної правової допомоги шляхом звернення до бюро правової допомоги .

По закінченню заходу працівник бюро проінформувала про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!» та поширила інформаційні матеріали, розроблені в рамках даного проекту, а також контактну інформацію місцевого бюро правової допомоги.

 

 
 

05.06.2019 р.

У Сосницькому районному секторі з питань пробації проведено правопросвітницький захід до Дня захисту прав дітей

З нагоди святкування Міжнародного дня захисту прав дітей, працівники Сосницького РС філії ДУ «Центр пробації»  в Чернігівській області провели з клієнтами  пробації, які мають неповнолітніх дітей, правопросвітній захід  на тему: «Права дитини в Україні».

Під час заходу працівники  Сосницького РС розповіли присутнім про захист прав дітей в України згідно Конвенції ООН про права дитини. Ознайомили присутніх з правами дитини, передбаченими законодавством в сфері сімейного життя, майнових відносин, в сфері праці, та загальними правами дитини.

 По закінченню заходу, наголосили на тому, що дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист.

Сосницький РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області

10.05.2019 р.

На базі Сосницького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області працював дистанційний пункт

6 травня 2019 року начальник Сосницького РС філії ДУ "Центр пробації" в Чернігівській області Ольга Циганок разом з головним спеціалістом Сосницького бюро правової допомоги Аллою Мірошниченко забезпечила роботу дистанційного пункту консультування для осіб, які перебувають на обліку в підрозділі пробації.
За правовою допомогою звернулись три особи. Питання стосувались адміністративного права (порядок оскарження постанови працівників поліції) та цивільного права. Працівник системи безоплатної правової допомоги надала відповідні роз’яснення та звернула увагу на можливість отримання в подальшому безоплатної правової допомоги шляхом звернення до Сосницького бюро правової допомоги.

Під час роботи дистанційного пункту Алла Мірошниченко проінформувала присутніх про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я маю право!», «Доступна та якісна правова допомога в Україні!» та поширила інформаційні матеріали, розроблені в межах даного проекту та системи безоплатної правової допомоги.
Захід відбувся на виконання Меморандуму про співпрацю між Адміністрацією Державної кримінально-виконавчої служби України, Державною установою «Центр пробації» та Координаційним центром з надання правової допомоги від 17.09.2018 №4.

Начальник Сосницького РС філії ДУ "Центр пробації" в Чернігівській області Ольга Циганок

23.04.2019 р.

Між Сосницьким районним сектором з питань пробації та Сосницьким районним відділом державної виконавчої служби налагоджено тісну співпрацю. Не рідко бувають випадки, коли особи, які перебувають на обліку органу пробації, мають заборгованості за виконавчими листами. Крім того, постанови про притягнення до адміністративної відповідальності щодо засуджених органи національної поліції та суди передають на виконання до державної виконавчої служби. Саме для того, щоб своєчасно реагувати на вчинені клієнтами пробації правопорушення та проводити з ними профілактичну роботу і необхідна взаємодія та обмін інформацією між службами.  23 квітня 2019 року проведено робочу зустріч за участю начальника Сосницького районного сектору з питань пробації Ольги Циганок, головного державного виконавця Надії Пасічник та головного спеціаліста Сосницького районного відділу ДВС Людмили Єсипенко.На зустрічі обговорені  питання, що стосуються належного виконання постанов суду про застосування до боржників суспільно корисних робіт. А також визначені механізми подальшої взаємодії та співпраці, серед яких виокремлено ефективність таких інструментів співпраці як, узгодження спільних дій, участь у спільних нарадах з проблемних питань, надання взаємної методичної та консультаційної допомоги.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Співпраця Сосницького РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області та Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості в системі пенітенціарної пробації

        Зі створенням пенітенціарної пробації працівники уповноважених органів пробації здійснюють не лише нагляд за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням або обмеженням волі, а й сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяють в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб. Тобто створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб. Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з рядом проблем, які самотужки вирішити не просто. Так до Сосницького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області протягом 2018 – 2019 років надійшли 3 повідомлення-запити з установ виконання покарань відносно осіб, які готуються до звільнення, щодо можливості їх працевлаштування та проживання на території Сосницького району. Один з таких запитів стосувався громадянки К., мешканки смт. Сосниця. Орган пробації надсилав відповідні запити до Сосницької селищної ради та Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, на які надійшли позитивні відповіді.  Нещодавно працівниками Сосницького районного сектору з питань пробації було відвідано громадянку  К. за місцем проживання та виявлено, що після звільнення з місць позбавлення волі до служби зайнятості вона не зверталась. З громадянкою К. було проведено профілактичну бесіду та проінформовано, який пакет документів необхідно мати при зверненні до центру зайнятості.

     19.03.2019 року начальником Сосницького районного сектору з питань пробації Ольгою Циганок було організовано  зустріч громадянки К. з працівниками служби зайнятості для вирішення питання надання допомоги у працевлаштуванні.

       Директор Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Світлана Римар проінформувала колишню засуджену про послуги, які  надає служба зайнятості, зокрема послуги з професійної консультації та професійного відбору, професійного навчання за сприянням служби зайнятості та подальшого працевлаштування, ознайомила громадянку К. із станом ринку праці в Сосницькому районі. Громадянку К. було поставлено на облік в центр зайнятості та надано статус безробітньої.

        Адаптація в суспільстві особи, яка звільнилась з місць позбавлення волі, - це запорука безпеки суспільства. Тільки спільна праця із застосуванням соціальної реабілітації і людське ставлення до засуджених надасть можливість мотивувати засуджених на законослухняний спосіб життя та допоможе їм подолати негативні прояви поведінки.

 

 

 Сосницьке РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області