Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://sosadm.cg.gov.ua/old

20 березня 2019

Співпраця Сосницького РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області та Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості в системі пенітенціарної пробації

        Зі створенням пенітенціарної пробації працівники уповноважених органів пробації здійснюють не лише нагляд за особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням або обмеженням волі, а й сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, сприяють в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб. Тобто створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб. Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з рядом проблем, які самотужки вирішити не просто. Так до Сосницького районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області протягом 2018 – 2019 років надійшли 3 повідомлення-запити з установ виконання покарань відносно осіб, які готуються до звільнення, щодо можливості їх працевлаштування та проживання на території Сосницького району. Один з таких запитів стосувався громадянки К., мешканки смт. Сосниця. Орган пробації надсилав відповідні запити до Сосницької селищної ради та Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, на які надійшли позитивні відповіді.  Нещодавно працівниками Сосницького районного сектору з питань пробації було відвідано громадянку  К. за місцем проживання та виявлено, що після звільнення з місць позбавлення волі до служби зайнятості вона не зверталась. З громадянкою К. було проведено профілактичну бесіду та проінформовано, який пакет документів необхідно мати при зверненні до центру зайнятості.

     19.03.2019 року начальником Сосницького районного сектору з питань пробації Ольгою Циганок було організовано  зустріч громадянки К. з працівниками служби зайнятості для вирішення питання надання допомоги у працевлаштуванні.

       Директор Сосницької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Світлана Римар проінформувала колишню засуджену про послуги, які  надає служба зайнятості, зокрема послуги з професійної консультації та професійного відбору, професійного навчання за сприянням служби зайнятості та подальшого працевлаштування, ознайомила громадянку К. із станом ринку праці в Сосницькому районі. Громадянку К. було поставлено на облік в центр зайнятості та надано статус безробітньої.

        Адаптація в суспільстві особи, яка звільнилась з місць позбавлення волі, - це запорука безпеки суспільства. Тільки спільна праця із застосуванням соціальної реабілітації і людське ставлення до засуджених надасть можливість мотивувати засуджених на законослухняний спосіб життя та допоможе їм подолати негативні прояви поведінки.

 

 

 Сосницьке РС філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області