Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://sosadm.cg.gov.ua/old
back

08 листопада 2017

Компенсація ураженим африканською чумою свиней фермам на крок ближче

Державна регуляторна служба України (ДРС) погодила проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення заходів із біологічної безпеки та збереження тварин в Україні».

 

Над документом працювали фахівці Держпродспоживслужби, експерти Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО)Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Асоціації «Свинарі України».

Досі дійти спільної мови з ДРС щодо згаданого законопроекту було доволі складно. Оскільки в жорсткіших вимогах до дотримання біобезпеки служба вбачала загрозу розвитку дрібних і середніх свиногосподарств та лобіювання інтересів великих промислових виробників.

Щоб переконати Регуляторну службу в необхідності ухвалення цього проекту Закону, ЄБРР та АСУ порахували розмір інвестицій у біобезпеку свинокомплексів (з результатами підрахунків можна ознайомитись за посиланням), а також проаналізували ймовірні втрати через їх недотримання, зокрема ураження господарства АЧС. Як показав результат — превентивні заходи коштують дешевше.

Серед основних положень документу передбачені:

 - компенсація власникам свиногосподарств, що стали об’єктами ураження АЧС, вартості ліквідованого поголів’я відповідно до рівня біобезпеки;

 -заборона утримання, переміщення і забою неіндентифікованих тварин. За порушення передбачений штраф;

 - заборона реалізації м’яса свиней, забитих на несертифікованих бійнях;

 - обмеження подвірного забою з метою власного споживання — не більше 3 голів свиней на рік;

 - впровадження системи компартментів (розподіл господарств за ступенем біозахисту).

Читати також: АЧС: що необхідно знати і чого дотримуватися

 

За інформацією Асоціації «Свинарі України»