Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://sosadm.cg.gov.ua/old
back

06 листопада 2017

Переформувння берегів річок

Переформування берегів річок в межах Чернігівської області має досить високу динаміку, чим створює небезпечні явища та негативно впливає на екологічну ситуацію прилеглих територій, несе загрозу втрати земель, територій населених пунктів, господарських об'єктів та житлових будівель.

Найбільш динамічно переформування берегів спостерігається на р. Десна, яка відноситься до небагатьох річок України, що мають найменшу стійкість русла і відповідно найбільшу інтенсивність переформування берегів.

Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів ситематично проводиться моніторинг стану переформування берегів річок, що дозволяє своєчасно приймати  управлінські рішення та вживати відповідні заходи з попередження негативних наслідків шкідливої дій вод.

В третьому кварталі поточного року проведено моніторинг стану переформування берегів р. Десна в межах ділянок біля сіл Велике і Мале Устя Сосницького району.

На ділянці р. Десна біля с. Велике Устя за період спостережень з 2011 по 2017 рік втрачено 1,06 га території лівого берега. Найбільше планове зміщення русла спостерігається в верхів'ї меандри, в напрямку автодороги М-02 Т2521 Сосниця-Шаповалівка-Борзна, котра прилягає до автомобільного мосту через Десну. За ці шість років спотрежень русло тут змістилось практично на 23 метри. Середньобагаторічна швидкість розмиву на даній ділянці становить 1,7 м/рік.

На ділянці правого берега біля с. Мале Устя відбувається розмив берега між шпорами та нижче за течією після берегоукріплення на ділянці протяжністю біля 400 метрів.

За період з 2012 по 2017 рік на ділянці нижче берегоукріплення втрачено 0,2 га правого берега. Середньобагаторічна швидкість розмиву на даній ділянці становить 0,7 м/рік. Розмив берега між шпорами в 2017 році не зафіксовано.

Загалом за період 2011-2017 роки між деякими шпорами розмито до 8 метрів берега.

 

 

За матеріалами Деснянського БУВР