Сосницька РДА
  Анонси


     Назад

  У літературно-меморіальному музеї Олександра Петровича Довженка відбулися урочистості з нагоди річниці з дня його народження

  Цьогоріч всесвітньовідомому, геніальному режисеру і сценаристу, основоположнику українського поетичного кіно, видатному письменнику і публіцисту, нашому земляку – сосничанину Олександру Петровичу Довженку виповнилось 123 роки з Дня його народження.

  11 вересня на садибі Олександра Довженка відбулися масові заходи, куди прибули режисери, актори, сценаристи, кінознавці з міста Київ, представники з Чернігова та Глухова, письменники, а також обласне та районне керівництво і всі ті, кому небайдуже мистецтво і культура.

  Дівчата в національних українських костюмах зустріли делегацію гостей «хлібом-сіллю». Лунали урочисті фанфари.

  Чернігівський академічний народний хор та Сосницький народний аматорський колектив «Криниці» виконали музичні композиції.

  Всі присутні прихильники таланту Олександра Довженка вшанували пам’ять великого сина українського народу.

  Керівники області та району, діячі кіномистецтва України, гості з інших куточків України, творча інтелігенція та громадськість поклали квіти до пам’ятника нашому славетному земляку.

  З вітальним словом перед присутніми, від імені керівництва обласної державної адміністрації виступив начальник Департаменту культури і туризму, релігій та національностей Чернігівської облдержадміністрації Олександр Левочко. Зі святом гостей та присутніх привітали в. о. голови районної державної адміністрації Олег Трамана, Сосницький селищний голова Андрій Портний, помічник ректора Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Володимир Любивий доктор філологічних наук, професор, завкафедрою української і зарубіжної літератури Глухівського національного педагогічного університету Анатолій Новиков та ряд інших почесних гостей.

  Академічний народний хор виконав пісню «Довженкова земля».

  Усі бажаючі відвідати літературно-меморіальний музей Олександра Довженка, ознайомились з виставками, що діяли на території садиби, а також – взяли участь у спілкуванні з акторами, кінорежисерами, письменниками, художниками.

  Гості мали змогу оглянути виставкові комплекси аматорів народно-прикладного мистецтва, художників. Почесні гості музею відвідали батьківську хатину режисера, а потім літературну експозицію, де для них було проведено тематичну екскурсію.

  Олександр Довженко любив Землю та красивих людей. Він закликав засаджувати її квітами та деревами, засівати зерном і добром. Пізнав тайну перетворення – з простого хлопчини став творцем і рушив у безсмертя. Це був Олександр Петрович Довженко.

  Після закінчення екскурсії відбулася традиційна церемонія висадження яблуні в Довженківському саду.

  На території музею діяли виставки ремесел «Сад майстерності»: лозоплетіння Миколи Чабася (смт Сосниця) «Дивогляддя»; виставку експонатів Сосницького краєзнавчого музею ім. Виноградського «Володарі казкових скарбів»; виставку робіт майстрині вибійки Ольги Костюченко та творчої майстерні «Куделя» «Вишиване замовляння» (м. Чернігів); вишивку із фондів музею Довженка «У царстві квітів і орнаментів»; текстильні ляльки Оксани Пульгун (смт Сосниця) по виготовленню прикрас «Моє прекрасне хобі»; раритетні речі з сімейного скарбу родини Валерія Макухи (смт Сосниця) «Історія на вістрі»; дерев’яні роботи сосничанина Ігоря Мисіка «Коли оживає Дерево..» вироби з соломи та рогози майстра Павла Даниленка (м. Лубни) «Голос»; екосумки майстрині Надії Самозвон «Голос трави» (с. Осіч Бахмацький р-н); хенд-мейд Оксани Соломко (м. Мена) «Я цим живу». Виставки художніх робіт «Привітання з кольором»: сестер Анастасії і Вероніки Коробко (с. Погорільці Семенівського р-ну).

  Відбулася зустрічі та автограф-сесія з письменниками Чернігівщини та концертна програма академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. Художній керівник та головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур.

  Для всіх бажаючих було представлено презентацію робіт студентів театрального інституту ім. Карпенка-Карого.

  У кінозалі музею відбувся перегляд студентських робіт, майстер-клас по роботі з відео редакторами.

  На завершення святкового дійства, у музейному саду під відкритим небом підведено підсумки конкурсу аматорського відео «Стоп-кадр» та відбувся перегляд фільму «Війна химер» режисерок Старожицьких (фільм брав участь у відборі на представлення України на отримання премії «Оскар»).

  Всі присутні отримали позитивний заряд енергії та піднесений святковий настрій.

  <

  Відео можна переглянути тут

  Назад

   

  16 Липня 2018 16:01
  06 Липня 2018 15:25
  02 Липня 2018 08:00
  15 Червня 2018 15:55
  04 Червня 2018 16:49
  25 Травня 2018 12:47
  18 Травня 2018 08:56
  10 Травня 2018 15:59
  16 Квітня 2018 08:13
  06 Квітня 2018 08:39
  30 Березня 2018 12:28
  05 Січня 2018 09:58

  Як Ви оцінюєте Президентські реформи?